10 tipů, jak zvládnout dlouhý let

Domů / Aktuálně / 10 tipů, jak zvládnout dlouhý let

10 tipů, jak zvládnout dlouhý let

Zařazeno v Aktuálně

let2Většina čtenářů tohoto blogu už s dlouhým letem buď zkušenosti má anebo ho má v blízké době před sebou. Přes 20 hodin letu zní hrozivě, ale já sama jsem několik takových letů absolvovala a dlouhé lety naprosto zbožňuju. Poradím Vám pár tipů, jak si čas strávený v letadle užít (a to nemluvím o business třídě :-)). Dlouhé lety mají velkou výhodu – člověk stihne spoustu věcí, na které normálně nemá čas, k tomu se vyspí, párkrát nají…Já osobně  trpím syndromem, že když pilot zahlásí povel k přistání, tak moje první myšlenka je: „Vždyť já ani všechno nestihla“.

1.Výběr letecké společnosti – sice většina z nás vybírá letenky podle ceny, není však od věci zaměřit se na služby dané společnosti. Některé aerolinky nabízejí nocleh v hotelu na přestupu, jiné zase lepší vybavení letadla, pestřejší zásobu filmů, občerstvení na palubě po celou dobu letu a nebo prostě sympatický personál.

2.Check – in online – určitě je lepší rozhodnout si o místě, na kterém strávíte x hodin,  sami, než to nechat na systému, do kterého letuška hodí jen číslo Vašeho pasu.

3.Travel kit  – nepodceňte přípravu palubního zavazadla. U mě tam nikdy nechybí kartáček na zuby, mini balení parfému, mini balení krému, ručníček, pohotovostní spodní prádlo, oblečení na jeden den a plavky (kdyby se kufr rozhodl přistát o pár dní později), knížka pro zkrácení chvil na dlouhých přestupech, elektronika včetně nabíječek, teplé ponožky (klimatizace v letadlech Vám totiž umí pěkně znepříjemnit velké pohodlí) a taky lehká sváča, než se po dlouhých procedurách na letišti bude servírovat mňamka v letadle.

4.Alkohol v omezené míře – každý dlouhý let a začátek cesty za dobrodružstvím by měl začít dobrým oslavným drinkem. Můj oblíbený gin&tonic mě nejen příjemně naladí, ale i připraví do módu spánek.

5.Pijte hodně vody – vzhledem k tomu, že je v letadle hodně suchý vzduch, je třeba vypít každou hodinu alespoň sklenici vody.

6.Spací setík – tohle na dlouhých letech vážně zbožňuju. Ještě než se letadlo odlepí od země, zabalím se do deky, která mi rázem vytvoří můj vlastní pokojíček, a mojí jedinou starostí je, který film bude nejnapínavější a jestli usnu v půlce anebo se dočkám happy endu :-) Kdo má problém s usínáním na palubě, doporučuju spací klapky na oči a špunty do uší, které v některých letadlech dostanete i na palubě. Určitě Vám také pomůžou od plačících dětí či bezohledných sousedů.

7.Procházky po letadle – je doporučené se v letadle hýbat, takže choďte, protahujte se a klidně se nebojte si i zacvičit. Některé společnosti mají v nabídce i doporučené cviky, jak rozproudit krev v nohách.  S tímto úzce souvisí další bod.

8.Kompresní punčochy – i když jsou docela nepříjemné a občas je dřina je navlíknout, někdo si bez nich neumí dlouhý let ani představit. Punčochy mají snižovat otoky a zabránit krevním sraženinám. Já s nimi osobní zkušenost nemám, ale třeba jednou objevím jejich kouzlo.

9.Druživá  nálada – souseda si bohužel nevyberete ani při check-inu online ani na letišti, ale ve většině případů se mnou cestovali moc milí lidé. Je fajn si občas vyměnit cestovatelské zážitky, obohatit se o nové příběhy. Takže proč nevyrazit s úsměvem a druživou náladou a zpříjemnit let sobě i svému sousedovi.

10.Wifi on board – dnes už stále více společností nabízí možnost připlatit si za připojení na wifi. I když je občas fajn nemít přístup k emailům a „muset“ se oddat filmotéce, někdy i takové 2 hodinky práce online velmi pomůžou a po příletu můžete jen nasávat atmosféru nové destinace.

Jaké jsou Vaše rady na příjemnější let? Ráda se budu inspirovat Vašimi zážitky.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Korea collagezazitky ze sydney