Cestovní pojištění aneb jak se správně pojistit

Domů / Aktuálně / Cestovní pojištění aneb jak se správně pojistit

Cestovní pojištění aneb jak se správně pojistit

Zařazeno v Aktuálně

pojisteni rizikovych sportu

 

Je jasné, že v dnešní době se bez cestovního pojištění do zahraničí nevydávají ani ti nejodvážnější z nás. Pojistit se je tedy samozřejmost. Ale to, jaké pojištění vybrat, co pojistit a na kolik, v tom už tápe mnoho z nás. Abychom Vám to trochu usnadnili a pomohli Vám se v této oblasti trochu více orientovat, dali jsme proto Vás dohromady pár tipů, které když budete následovat, odjedete do ciziny s naprostým klidem:)

 

 1. Jasně definujte účel pojistky

Při výběru té správné pojistky byste měli začít s tím, že si uděláte představu o tom, jakou náplň Vaše cesta do zahraničí bude mít. Jestli plánujete provozovat nějaké rizikové sporty, případně kde budete pracovat, jestli v kavárně, kanceláři, nebo na stavbě.

 1. Hlídejte si limity

Pojištění léčebných výloh při Vaší cestě do zahraničí má limity, tzv. strop, do kterého pojišťovna léčbu proplatí. Velmi základní varianta krytí je 1 mil., což na ošetření vážného úrazu v cizině vůbec stačit nemusí. Plánujete-li vycestovat mimo Evropu, limit 3 miliony korun by měl být dostačující. Pojišťovna Allianz má limity dokonce neomezené.

Jen tak pro Vaši představu, zde je několik případů, kolik mohou stát zdravotní služby v zahraničí:

 • Infarkt v Německu, 7 dní na JIP a 3 dny další hospitalizace – 570 000 Kč
 • Mozková mrtvice v USA, 15 dní na JIP – 1 500 000 Kč
 • Zlomenina nohy v USA, ambulantní prohlídka, malá operace, 2 dny hospitalizace – 400 000 Kč

 

 1. Nezapomeňte se připojistit

Mezi nejčastější připojištění k základnímu cestovnímu pojištění, která byste měli zvážit, patří úrazové pojištění, připojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti za škodu a připojištění storna zájezdu.

Úrazové pojištění: Pokud máte životní pojištění a jste pojištěni i pro případ úrazu, tak nemusíte vyhazovat peníze za toto připojištění. Jen si prověřte, zda se Vaše pojištění vztahuje i na zahraniční cesty, případně na sportovní aktivity, které se chystáte v zahraničí provozovat.

Pojištění zavazadel: Máte-li tento druh doplňkového pojištění, pojišťovna uhradí náhradu škody za poškozená nebo odcizená zavazadla. Nečekejte ale od pojišťovny náhradu za doklady, peníze, fotoaparát, videokameru, notebook nebo mobil. Pozor také na to, kde svá zavazadla budete mít uložená. Pokud je to ve stanu nebo třeba karavanu, tak ani tady u pojišťovny nepochodíte.

Připojištění odpovědnosti za škodu: Určitě znáte situace, kdy něco neúmyslně rozbijete. Toto pojištění pokrývá nepříjemné situace, kdy například někomu způsobíte zranění nebo poškodíte cizí majetek, což bývá v zahraničí dost drahá záležitost.

Pro Vaši představu, že se zde bavíme o opravdu vysokých částkách:

 • Srážka plavce na vodním skútru, konečný účet za náklady na ošetření a bolestné může být i 820 000 Kč
 • Vytopení hotelového pokoje 260 000 Kč

Pojištění storna zájezdu: Budete-li mít sjednané toto připojištění, tak za Vás pojišťovna uhradí storno poplatky až do výše 80%, když do zahraničí nebudete moci odjet. Důvodem pro zrušení Vaší cesty může být: onemocnění, úraz, úmrtí, výpověď ze zaměstnání, poškození majetku živelnou událostí nebo trestnou činností.

 1. Nespoléhejte na evropský průkaz pojištěnce

I přesto, že ve většině evropských zemích budete ošetřeni na základě Vašeho evropského průkazu pojištěnce, i tak budete muset platit spoluúčast, která může být v řádech tisíců, ale i stoprocentní.

 1. Pozor na alkohol

To, že si dáte v zahraničí sem tam nějakou skleničku, je naprosto samozřejmé, ale pozor, když se Vám v době, kdy budete pod vlivem alkoholu, něco stane. V tomto případě pojišťovny nemusí proplatit léčebné výlohy.

 1. Cestovní pojištění k platební kartě mnohdy nestačí

Většina bank Vám k Vaší platební kartě nabízí i cestovní pojištění. To je výhodné zejména pro ty, kteří často během roku cestují na krátkou dobu. Pozor však na limity, ty jsou většinou nižší než u standardního cestovního pojištění.

 1. Mějte u sebe dostatek peněz, případně platební kartu

V zahraničí se vyplatí mít u sebe vždy finanční zálohu. V případě úrazu po Vás totiž lékař při drobných ambulantních ošetřeních může požadovat přímou platbu v hotovosti. Pokud ale máte uzavřené cestovní pojištění a schováte si účtenku, pojišťovna Vám vše proplatí.  Nemusíte se ale bát, že byste museli mít u sebe statisíce. Při vážnějších zraněních posílá totiž pojišťovna peníze na Vaše ošetření přímo na účet nemocnice / ošetřujícího lékaře.

 1. Vždy pozorně čtěte pojistné podmínky!!!

Zde je názorná kalkulace ročního pojištění mimo Evropu, ve které jsme porovnali tři pojišťovny, u kterých jsme schopni našim klientům sjednat pojištění za zvýhodněné ceny. Zde kontaktujte naše specialisty, kteří Vám pomůžou sjednat cestovní pojištění do zahraničí.

allianz logo AXA_Logo.svg uniqua
Léčebné výlohy bez omezení 5.000.000Kč 4.000.000Kč
Úrazové pojištění:

Smrt úrazem

Úraz trvalé následky

200.000Kč

400.000Kč

250.000Kč

500.000Kč

100.000Kč

100.000Kč

Pojištění zavazadel 25.000Kč 20.000Kč 15.000Kč
Pojištění odpovědnosti za škodu 10.000.000Kč 1.000.000Kč 1.000.000Kč
Cena za roční pojištění pro IP klienty 12.410Kč 11.315Kč 12.214Kč

Více informací o možnostech cestovního pojištění naleznete zde.

 

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY
Comments
pingbacks / trackbacks

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

staz-v-australiiklokani v australii