Online test angličtiny

Zařazeno v Aktuálně

online test anglictiny

Otestuj si svou úroveň angličtiny našim online testem zde. Zabere Ti to 15min a budeš vědět na čem jsi:)

 

 

.

.

Tak jak jsi dopadl/a?

V této tabulce si najdi svou úroveň angličtiny a k ní odpovídající jazykovou zkoušku.

Evropská klasifikace Tradiční britská klasifikace Cambr.                        IELTS                    Definice úrovní
A1 – Úplný začátečník Beginner 1-2 Rozumíš základním instrukcím a můžeš se bavit ve velice jednoduchých větách.
A2 – Začátečník Elementary KET 3 Dokážeš vyjádřit své myšlenky a pocity v jednoduchých větách. Zvládáš jednoduché knihy a psaní jednoduchých dopisů.
B1 – Mírně až středně pokročilý Pre-Intermediate až  Intermediate PET 3.5-4.5 Dokážeš číst denní tisk a zjednodušeně vyjádřit svoje myšlenky. Zvládáš si psát poznámky na běžná témata.
B2 – Pokročilý Upper- Intermediate FCE 5-6 Konverzuješ o mnoha věcech. Dokážeš sám/a mluvit o tématech, které znáš. Rychle se orientuješ v anglickém textu. Chápeš detailní instrukce.
C1 – Velmi pokročilý Advanced CAE 6.5-7 Zvádáš rychlou informativní konverzaci i přednášky ve svém oboru. Rozumíš složitějším článkům a můžeš v aj studovat i psát složitější eseje.
C2 – Expert Proficient CPE 7.5+ Mluvíš anglicky výborně na libovolná témata. Tvá angličtina je skoro tak dobrá, jako jazyk rodilých mluvčích v anglicky mluvících zemích.

Chceš si zlepšit svou úroveň angličtiny? Víme jak na to!

Sestavili jsme pro Tebe pár tipů, jak si aktivně i pasivně zlepšovat angličtinu každý den.

Online/Offline slovník

Bez slovníků budeš zůstávat u slovní zásoby, kterou již znáš. Její aktivní rozšiřování není snadné. Znamená to zapisovat si a dohledávat nová slovíčka a pravidelně je opakovat. I proto doporučujeme slovníky, které nabízejí příklady využití ve větě, synonyma a etymologii pro snazší zapamatování.

Jaké slovníky používáme my:

 • The Free Dictionary kombinuje celou řadu dostupných slovníků
 • Merriam-Webster slovník od autorů Encyklopedie Britanniky
 • Thesaurus.com Ti kromě slova ukáže i jeho synonyma a umí je seřadit podle toho, jak moc jsou složitá nebo formální
 • Oxfordský studentský slovník- klasický slovník, který nabízí spoustu poznámek k použití slova ve větě
 • Urban dictionary protože na internetu se nesetkáš jen s oxfordskou angličtinou, ale také s výrazy, které se do slovníku ještě nedostaly
 • Wiktionary slovník provázaný s encyklopedií Wikipedia

 

elektronicke ctecky knih ucim se anglickyElektronické čtečky knih

Pokud čteš anglické knížky na elektronické čtečce, můžeš toho využít k opravdu důslednému vyhledávání nových slovíček. Pokud je v textu nových slovíček příliš, zkus text jednodušší. Necítíš-li se ještě na výkladový slovník, můžeš si do čtečky doinstalovat slovník anglicko-český.

.

.

Komunikace s rodilými mluvčími

Komunikační dovednosti nejlépe procvičíš tehdy, když jsi okolnostmi donucen/a anglicky komunikovat skutečně, nejenom jako. Proto staré dobré jazykové pobyty stále vedou. Právě dlouhodobější komunikace s rodilými mluvčími Ti pomůže rozvázat jazyk. A než si toho všimneš, začneš se přirozeně pouštět do složitějších vět, aniž by sis nutně uvědomoval/a, že mluvíš cizím jazykem.

Tréning, tréning a zase tréning

Pokud z různých důvodů nechceš nebo nemůžeš chodit na výuku jazyků, můžeš ji zkusit nahradit samostatným vzděláváním on-line. On-line kurzy většinou kombinují gramatická cvičení, učení a opakování slovíček, rozpoznávání výslovnosti, porozumění audiu a čtení krátkých textů.

Sledování videí s titulky

Jestli je něco na internetu opravdu dobré pro tvoji angličtinu, tak je to sledování videí. Tedy videí s mluveným slovem, abychom byli přesnější. A nejlépe takových videí, které nabízejí i kvalitní titulky v angličtině nebo češtině.

Mluvené slovo ze všech stran

anglictina poslechPokud máš během dne hodně dojíždění a rád/a posloucháš mluvené slovo, určitě se poohlédni po nějakém pořadu (tzv. podcastu) z oblasti, která tě fascinuje.

Výhodou podcastů je možnost aktivního poslechu (piš si nová slovíčka) i poslechu kulisového (angličtinu posloucháš na půl ucha). Pokud je probírané téma složitější, můžeš v přehrávači mírně zpomalit tempo reprodukce a podchytit tak více slovíček. Nebo naopak přehrávání urychlit, pokud si věříš, že stíháš.

.

.

Co posloucháme my:

 • BBC – najdeš tam desítky podcastů ze všech oblastí
 • NPR- také Američané mají co nabídnout
 • Freakonomics– autoři knihy Freakonomics a jejich pořad

Poslední tipy od nás

 • Kombinuj více těchto metod, tipů a nástrojů
 • Pokus se překonat počáteční odpor
 • Vytrvej:)
DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

soutez studium zdarma studentisportovni stipendia do zahranici