Jak jsme v IP virtuálně cestovali po světě

Zařazeno v Aktuálně

virtální realita v IPO tenhle úžasný zážitek se s vámi prostě musím podělit. Můj pracovní týden začal trochu nevšedně. Testovali jsme nadčasové virtuální brýle Oculus vlastněné Facebookem. Kolegyně mi nasadila velké černo-bílé brýle, připomínající rozměrnější brýle lyžařské, které byly až překvapivě lehké a celkem dobře mi padly.

Po jejich nasazení jsem se okamžitě ocitla ve virtuálním světě. Brýle mě přenesly 16.000 km daleko do Austrálie. První minutu jsem se jen udiveně dívala kolem sebe, vše působilo naprosto reálně. Stála jsem nedaleko známe Opery v centru Sydney. Z mého úžasu mě vytrhla kolegyně, která mi řekla, že se přeci můžu hýbat. Krom toho, že jsem viděla trojrozměrně, se obraz otáčel zároveň s pohyby mé hlavy.  Zkusila jsem tedy otočit hlavou a v tu chvíli se mi otevřel další prostor, udělala jsem pár kroků a zprvu vzdálené mrakodrapy se mi začaly přibližovat. Koukla jsem vzhůru, bylo to úplně jako ve skutečnosti. Nade mnou se rozprostřelo krásně azurové nebe.

vrChvilku jsem si připadala jako v Matrixu, v jejich základním programu Construct, ve kterém trénovali. Z virtuální reality se vám ale může zatočit hlava, raději jsem se něčeho na doporučení zkušenějších kolegů chytila.  Přeci jen je váš mozek trochu zmatený, z toho, co se děje. Naštěstí jsem to ustála bez jakýchkoli nevolností a vše si skvěle užila.

Než jsem stačila vstřebat dojmy z krásné Sydney, začíná druhé demo. Mým snem bylo vždy na vlastní oči vidět představení fenomenálního Cirque du Soleil. Najednou se mi před očima otevírá obrovská opona a tam jedno z jejich představení. Přímo přede mnou poskakují různé postavičky a já skoro ani nedýchám, vše je natolik reálné.

Posledním demem je procházka po kampusu jedné z britských univerzit. Budovy i vnitřní park jsem si prohlížela ze všech možných úhlů. S nějakým prohlížením obrázků na internetu se toto nedá srovnat. Připadáte si, jak kdybyste tam na těch místech skutečně byli.

Můžu tedy říct, že virtuální realita je reálná a že v ní vidím velkou budoucnost. Přijďte si k nám brýle vyzkoušet a možná stejně jako já se s údivem přenesete do spousty zajímavých destinací.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

vivid collagestudium v calgary