Obchody s českými dobrotami a české restaurace v Sydney

Zařazeno v Austrálie

Taky se vám občas stává jako mně, že po delší době v zahraničí dostanete chuť na něco typicky českého jako jsou trubičky, špekáčky, smažený sýr nebo třeba rohlíky :-). Kam zajít na českou baštu v Sydney a kde sehnat české ingredience, když chystáte party pro své australské kamarády a rádi byste je překvapili něčím typicky českým?

Na Hay Market nedaleko Central Station jsem našla Cyrilovy Lahůdky. Tenhle obchod začal provozovat Cyril Vincent už v roce 1956. Prodávají se tu  nejen české, ale i slovenské, ruské, polské a jiné speciality ze střední Evropy. Sháníš v Sydney špekáčky nebo zavařené okruky, tak tohle je to místo, kam se vydat. Koupíš zde evropské čokolády, džemy, sušené houby a další typické věci, které se v Sydney dají těžko sehnat jako např. puding, bramborové knedlíky, marcipán nebo želatina. Pro čerstvé rohlíky se jezdí do Rose Bay do JANA´S BAKING FACTORY. Můj nejoblíběnější obchod je na Bondi. Russkis Deli, s velkým výběrem piv (Budvar, Pilsner, Bernard), oblíbenou Milou, ale taky mají horalky nebo rovnou celou Marlenku. Už brzy také otevřou online shop.

České restaurace v Sydney aneb kam za českým pivem?
Restaurace La Boheme ve čtvrti Glebe, kde čepují Budvar, Pilsner Urquell a mají taky lahvového Kozla, k tomu třeba  svíčkovou nebo vepřový řízek. Na budějovický Budvar, Gambrinus nebo Černovar do Tommy´s Beer Café, do Country klubu v Kemps Creek,  kde si můžeš dát guláš, koleno nebo třeba smažený sýr, už od roku 1974. Na tatarák do Bazaar Beer Café ve čtvrtí St. Leonards. A za krajany do českého sokola ve French Forest.

Jednou na Coogee jsem měla výborné punčové řezy, ale ta restaurace už tam bohužel není, nevíte, kde by se daly sehnat? Díky za tipy :-)

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

photo 2ovce