Cestovatelské zážitky po východním pobřeží Austrálie

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

na ceste po australiiV posledním příspěvku se Verča loučila s Cairns. Kam vedly její další kroky? Má za sebou opravdu pěkný kus cesty, už se pomalu začíná zabydlovat v Sydney, ale o tom později. Teď se pojďme podívat na to, kde se jí líbilo a kde zase moc ne. Hřebem celého jejího cestování byla určitě plavba na kajaku, který byl obklopen delfíny. To je jen malá ochutnávka toho, co Verča za posledních pár týdnu během svého cestování zažila.    

Ahoj zdravím všechny milovníky cestování! Já jsem se jedním z nich stala nedávno a to jen a jen kvůli mé nezapomenutelné cestě z Brisbane do Sydney. Vezmu to pěkně popořadě, přesně tak, jak jsme cestovali.

.

Frazer Island australieFrazer Island

Musím říct, že tento výlet předčil absolutně všechna má očekávání, měli jsme třídenní túru a opravdu to stálo za to. Takže pokud se rozhodujete, zda dát dva nebo tři dny, tak určitě tři, jelikož Frazer Island je prostě ráj. Měli jsme i štěstí na naprosto úžasného průvodce Peta, který nám celé tři dny vyprávěl neskutečné historky, které se opravdu staly, pouštěl nám cool hudbu a vůbec s námi zdolával písečné cesty, kde už jiní si netroufali, no prostě neuvěřitelný☺. Co říct o Frazer Island, nádherná příroda, krásná jezera s bílými písčitými plážemi a dingos. Moje nejoblíbenější jezero jednoznačně McKenzie.

Everglades australieNoosa

Kouzelné přímořské městečko, kde se krásně zrelaxujete na pláži. My jsme odtud podnikli jednodenní výlet do Everglades a to byla naprostá nádhera, sjížděli jsme řeku na kánoii a kochali se tou úžasnou přírodní krásou.

Brisbane

Zde stačí na obhlídku jeden dva dny. Určitě doporučuji zajít do Town Hall, kde je volně přístupná expozice o historii Brisbane a je možné vyjet na věž,  kde každý den probíhají patnáctiminutové túry vstup zdarma s krásným výhledem na celé město. Pěkná procházka je i po nábřeží, kde je botanická zahrada a areál Expo. Jinak noční život v centru moc nenajdete, večer jsou ulice skoro poloprázdné, což na nás působilo opravdu hodně zvláštně, takže pokud chcete vyrazit do nočního víru, musíte zajet na Fortitude Valley.

Surfers Paradise

No zní to jako ráj, ale myslím, že jsou daleko hezčí místa než je Surface Paradise. Mě upřímně tohle místo tolik nezaujalo. Podél města je sice dlouhá písčitá pláž obklopená výškovými budovami, což není úplně můj styl a první den, když jsme dorazili na pláž, tak během minuty jsme byli zasypáni pískem, říkali jsme si, že nevíme, jestli dáme další den na pláži, tak jsme si zakoupili jednodenní šnorchlování a potápění, což bylo fajn až na tu šílenou zimu. Vrátili jsme se pěkně promrzlé. No nevím, možná ty moje dojmy jsou ovlivněné i tím počasím☺.


Byron Bay

Byron Bay australieNicméně ze Surfers Paradise jsme zajeli do Byron Bay a to je opravdu ráj☺. Strávili jsme zde 5 dní a i to mi přišlo málo, protože Byron Bay je prostě cool place, nádherné pláže, noční život v plném proudu, prostě super atmosféra. Zde jsme absolvovali kajaky s delfíny a opravdu se stalo neuvěřitelné, deflíni připluli k nám a byli opravdu blízko a musím Vám říct, že to byl naprosto silný emotivní nazapomenutelný zážitek. Další den jsme si dali půl denní lekce sufru☺ Byly ten den dost silné vlny, takže jsme byli omlácené ze všech stran a já jsem si tak říkala, co jsem si to zase na sebe vymyslela, ale pak, když se mi konečně povedlo naskočit na prkno a svést se po vlně, tak v tu chvíli máte pocit, že vám patří svět, no prostě, co vám budu povídat, paráda a rozhodně to není můj poslední pokus, chce to prostě trénovat a trénovat. No a samozřejmě v Byron Bay nesmí chybět výstup na maják.

Coffs Harbour

Klidné přímořské městečko, zde jsme strávili pouze den, takže jsme neměli moc času se tam porozhlédnout, ale i tak se nám líbilo.

Port Macquauriekoala australiePort Macquarie

Malebné přímořské město, kde se řeka vlévá do oceánu. Zde jsme si půjčili na den kola a krásně jsme si projeli celé pobřeží, nejvíce mě zaujala promenáda, s kameny, na které lidé malují svoje různá přání a příběhy, a řeknu Vám, že možná ani v té nejlepší galerii nenaleznete tak úžasné výtvory. No a největší zážitek – koalí nemocnice, kde každý den od 15:00 je prohlídka zdarma, kde se seznámíte se všemi těmi sametovými pacienty. Pro mě prostě koala nejroztomilejší zvíře na světě, jsou to takoví plyšáčci☺. A vůbec Port Macquari, krásné místo, doporučuji večer zajít do irské hospůdky Finnians Irish Tavern. Výborný Guiness, jídlo a živá hudba každý pátek a sobotu, co víc si přát☺.

No a tady už cesta končí a nové dobrodružství v Sydney začíná☺, ale o tom zase příště.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

muj zivot v danskuprace v dansku pro studenty