David a jeho australský sen

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

David_v_AustraliiAsi bych měl nejdříve začít tím, jak jsem se do Austrálie dostal. Po vejšce jsem nastoupil do práce, která mě postupem času přestala naplňovat a já si nedokázal představit, že můj život už bude vypadat takhle stereotypně. Začal jsem přemýšlet o různých možnostech vycestování do ciziny. Přes doporučení kamaráda jsem odjel na Working-Holiday do Kanady. Bylo to super, moc se mi tam líbilo, ale asi tak po 10 měsících života tam se mé toulavé boty začaly ozývat. Kamarádka z Kanady, která náhodou pracovala v kanadské Information Planet, se mi zmínila o možnosti studia v Austrálii. Řekl jsem si, kdy jindy než teď, a asi za 2 měsíce po mém rozhodnutí jsem seděl v letadle nad Tichým oceánem s australskou Lonely Planet v ruce.

Výhled z letadla na Sydney byl úžasný, už tehdy jsem nějak tušil, že to mé rozhodnutí bude stát zato. Určitě si nemyslete, že mé začátky byly nějak lehké. Jako většina jsem tu začínal od nuly. Jste v cizí zemi a až na výjimky vaše jazyková úroveň je takový horší/lepší průměr. Prostě je tu člověk nucen se víc snažit a být průbojnější, otevřenější, navazovat nové kontakty, kamarádství… A za to všechno jsem hrozně rád.

Jeden z mých velice zajímavých postřehů je ohledně zdraví. Za celou dobu mého pobývání v Austrálii jsem nebyl ani jednou nemocný. Možná to bylo tím přímořským počasím, lepší stravou, sportováním, ale dle mého zejména pozitivnějším myšlením. Většina lidí se na vás v Austrálii usmívá, rádi vám s čímkoli pomůžou a určitě tolik neřeší, kdo si co koupil nového. Trochu mě to na naší české mentalitě mrzí, ale věřím tomu, že to můžeme právě my změnit. Děkuji Austrálii za to, že změnila můj přístup k životu. Jsem více pozitivní a to se taky snažím šířit dál:)

Taky mám díky Austrálii výrazně více kamarádů a známých po světě. Samozřejmě, že jsem se v Sydney i hodně stýkal s Čechy a Slováky, ale i tak jsem tu navázal přátelství s lidmi z celého světa a doufám, že nám to přátelství vydrží i takhle na dálku.

Na začátku jsem vůbec nepředpokládal, že bych mohl procestovat tolik zemí, ale díky lepším výdělkům a taky životnímu stylu to šlo. Lidi v Austrálii opravdu žijou okamžikem. Tady se prostě rozhodnete a příští týden letíte. Procestoval jsem velký kus Austrálie, ale je to země obrovská, takže toho tam mám k vidění ještě dost. Z Austrálie jsem vycestoval i na nedaleký Zéland, pak do Japonska, Thajska, Ameriky a pak domů.

Na závěr bych chtěl říct, že začátky lehké nebyly, ale i tak si myslím, že rozhodnutí do Austrálie odjet bylo jedno z nejlepších v životě.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

misa croppunčové řezy