Vendy a Petr a jejich první dovolená v Austrálii

Domů / Austrálie / Vendy a Petr a jejich první dovolená v Austrálii

Vendy a Petr a jejich první dovolená v Austrálii

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

australie cestovaniMáme pro vás zážitky z první ruky od našich nadšených klientů Vendy a Petra, kteří před 5 měsíci jako novomanželé přiletěli do Sydney. Rozhodli se s vámi sdíleli pár postřehů a zážitků z jejich první dovolené. Vyrazili na prodloužený víkend prozkoumat okolí Nelson Bay, Port Stephens a Newcastle, které leží cca 3 hodiny severně od Sydney.

,,Protože jsme si tu koupili van (dodávku), rozhodli jsme se, že našeho autíčka využijeme a budeme spát v něm. Pro ty, co by chtěli procestovat Austrálii po vlastní trase, můžeme vlastní dodávku jen a jen doporučit.

australie cestovaniV Nelson Bay a Port Stephens jsme obdivovali krásnou přírodu a pláže a o zábavu se nám postarali pelikáni, kterých tam bylo spousta! Jsou to nádherní ptáci, a když nám proletěli kousek nad hlavou, tajil se nám dech. Když rybáři přijeli se svými úlovky a malé rybky a zbytky jim házeli do tlam, všem tak poskytli úžasnou show.

 

Při podvečerním výšlapu v národním parku, během kterého se nám naskytly úžasné pohledy, jsme potkali rodinku Čechů, kteří v Sydney bydlí kousek od nás, takže o náhody v Austrálii není nouze.☺

Druhý den bylo ještě krásněji než první, a tak jsme se rozhodli zahájit dobrodružství osvěžujícím koupáním v moři a pak jsme si šli splnit své sny – koupili jsme si výlet katamaránem na pozorování velryb a také lístky na sandboarding – sjíždění písečných dun! Kdo viděl film Hledá se Nemo, tak si vzpomene na Východoaustralský proud, který právě využívají i velryby, aby se dostaly do teplejších vod. Během 3h plavby jsme měli štěstí a viděli jsme hned 4 velryby, delfína a tuleně! Velryby nás skutečně dojaly a všem tento zážitek vřele doporučujeme! Odpolední sandboarding byla velká sranda, super adrenalin a taky skvělé cvičení – ono vyjit si 10x písečnou dunu dá zabrat a budete cítit svalíky ještě 2 dny po tom ☺.

australie cestovaniV Newcastle, což je druhé nejstarší australské město, jsme obdivovali velké nákladní lodě. Chtěli jsme zavítat do místního biografu, ale bylo nám vysvětleno, že se promítá jen pro členy klubu nějaký americký western ze 70. let, ale jestli chceme, že se můžeme jít zadarmo taky podívat! Tento spontánní večer měl úžasný náboj díky kouzlu okamžiku, příjemné zatuchlině starého sálu a jako vždy přátelské povaze Australanů. Určitě se do těchto míst podívejte, nebudete litovat!“

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Jirka sponsorship australieaustralské žabky