Kurz, který vám usnadní hledání práce

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

To, že je Verča ve fázi hledání práce v Austrálii, už víte, ale to, že to umí vzít za ten správný konec, se dozvíte až po přečtení jejího příspěvku.

hledani prace v AustraliiTak jsem si tak říkala, že bych vám mohla dát pár informací ohledně kurzu Custumer Service a to v návaznosti na mé současné hledání práce zde v Cairns.

Tento kurz mohu jen doporučit, pokud chcete pracovat v restauraci, baru nebo v kavárně. (tady v Cairns nejběžnější práce pro studenty). Kurz trvá 4 týdny (4x do roka).  Doporučuji si ho dát hned na začátek vašeho studia. Klidně ho můžete absolvovat i s mírně pokročilou úrovní angličtiny. Jedná se o uzavřenou skupinu 12 studentů a v CCEB tento kurz vede zkušený učitel Tim, který má za sebou mnoho zkušeností s prací v hotelech, restauracích a barech. Během 4 týdnů získáte zkušenosti, jak připravit kávu, co všechno obnáší práce v cestovní kanceláři a hotelu. Jak poskytnout nejlepší servis jako číšník/číšnice, správně načepovat pivo a namíchat koktejl.

Trochu jsem promeškala nástup na tento kurz, proto jsem první tři týdny průběh kurzu pozorovala jen z povzdálí, ale i tak to stálo za to, jelikož první dva týdny každé ráno a dopolední přestávku pro nás studenti Customer Service připravili výbornou kávu, takže za 2 dolary jsem si pochutnávala na jejich úžasném latte, capuccinu, mochaccinu nebo horké čokoládě. Třetí týden za velmi příznivou cenu 5 dolarů pro celou školu uvařili úžasné dvouchodové italské menu (hurá, pro jednou jsem nemusela připravovat oběd doma:)). Díky tomuto blogu jsem měla možnost se na poslední tři dny stát součástí kurzu. Závěrečné dny jsou určitě ty nejdůležitější, jelikož jde o praktickou část barman/číšník a můžu vám říct, že ty tři dny mi daly opravdu hodně.

prace v australii

A jak vypadaly ty tři dny kurzu:

DEN 1

Dopoledne Hotel Novotel – 4 způsoby, jak složit ubrousek v luxusní restauraci a pozor následovalo nošení 4 talířů, tady už přestává všechna sranda. Možná si říkáte, že tohle snad nemyslí vážně:), ale v Cairns je většina 4 – 5 hvězdičkových hotelů. Tam už tyto věci musíte zvládat. Byla jsem tady v pracovní agentuře a první, co bylo, když jsem zmínila, že chci pracovat v restauraci, kolik talířů jsem schopna unést a zda zvládám nosit tácy s drinky a to samé jsem už viděla v několika inzerátech na Gumtree:). No byla to pro mě výzva a asi vrcholný zážitek celých třech dnů. Ze začátku jsem si říkala „no tak to ani náhodou“, ale pak když přijdete na tu správnou techniku, tak to jde jak po másle:) a jak nám říkal Tim není to o síle, ale o technice. Odpoledne japonská restaurace Kan Pai, která patří majiteli školy a tudíž ideální místo na trénování barmanských dovedností. Přednáška o pivu, jaké jsou druhy, oblíbené značky v Austrálii a pak to nejlepší – čepování piva, kde platí, co si načepujete, to si taky vypijete:).

DEN 2

Dopoledne Hotel Novotel – nošení táců s plně naloženými skleničkami a poté velmi příjemné – přednáška o vínech + praktická dovednost správného servírování a následná ochutnávka, velmi kvalitní vína. Odpoledne opět restaurace Kan Pai a první kolo míchání světově známých koktejlů. Každý student připravil jeden druh a následovala samozřejmě, jak jinak, než ochutnávka.

DEN 3

Dopoledne Hotel Novotel – výroba kávy, každý musel předvést alespoň jeden druh. Poté Kan Pai a druhé kolo koktejlů a následovalo ukončení kurzu slavnostním předání certifikátů a POZOR z tohoto kurzu si odneste hned 8 certifikátů:

20150904_113233[1]– Certificate III in Hospitality – Prepare and serve espresso coffee

– Certificate II in Hospitality – Use hygienic practices for food safety

– RSA (Responsible Service of Alcohol)

– RSG (Responsible Service of Gambling)

– Hospitality Essentials Workshop at the Novotel hotel and Kan Pai bar

– Statement of Attainment – Work experience at café/tour desk Lake 67

– English for Customer Service course certificate

– Reference letter from trainer (teacher Tim)

Ideální mít toto všechno při hledání práce, jelikož tady si na certifikáty potrpí. Nevím, nevím, s těmito zkušenostmi si asi po návratu zpět do Čech, otevřu svoji restauraci:)

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Melbourne vyletnovy zeland dolar