Jak trávím volný čas v Cairns

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

To, že je Cairns město, kde se opravdu nudit nebudete, Vám může potvrdit Verča, která už tam pár měsíců žije. Jak sama říká, v Cairns si každý najde svoje, jak sportovci, cestovatelé (Ti především), tak i tací, co se chtějí jen bavit. 

Můžu Vám říct, že mně tady čas utíká mílovými kroky. Po škole mám hned několik možností, co dělat. Buď jdeme se spolužáky odpočívat k bazénu nebo na kulečník, když je zrovna pod mrakem. Populární je tu také naše česká klasika zajít si na jedno do nějaké příjemné hospůdky. Ale jak jsem zmiňovala, tak na své si přijdou sportovci i vlastně nesportovci jako já například, se tu pomalu, alejistě měním ve sportovce:). Do školy jezdím každý den na kole, což je tady dost populární, jelikož většina ubytování se nachází ve vzdálenosti 20 – 50 minut pěšky od centra. V mém případě je to asi půl hodiny pěšky. Kolo jsem dostala k dispozici od majitele domu, který sdílím ještě s dalšími šesti spolubydlícími. První jízdy byly trochu náročné. Přeci jen ta levá strana, je trochu matoucí, ale pár jízd a zvyknete si.

Co je tady opravdu skvělé, je to, že každý týden máte zdarma sportovní aktivity na Esplanadě od pondělí do soboty a to jak brzy ráno, tak i večer. Moje nejoblíbenější je čtvrteční zumba od 17:30, která se koná ve Fogarty parku blízko Esplanady, kde je pódium a tam předcvičuje velmi zábavný chlapík, každopádně pokaždé nám dá pořádně do těla:). V sobotu ráno v 9:00 je v bazénu úžasný aqua aerobik a teď jsem se rozhodla ještě přidat středeční volejbal, kde bych se po pár lekcích měla naučit správnou techniku hraní. Kompletní program sportovních aktivit na Esplanadě naleznete zde.

Podél bazénu je několik grilů, takže kdykoliv můžete s kamarády uspořádat BBQGrilovani na plazi v CairnsO víkendu buď můžete cestovat, od školy je v nabídce každý víkend zajímavý výlet za velmi výhodné ceny a nabídka je opravdu pestrá (výlety na blízké ostrovy Green Island, Fitzroy Island, Franklin Island, velmi oblíbený výlet do deštného pralesa Kuranda, návštěva měst Port Douglas, Cooktown a mnoho dalšího) a pokud neplánujete zrovna jet někam na výlet, tak stačí v Cairns nasednout na autobus a jet na jednu z blízkých plážíPalm Cove beach Cairns, jako je Palm Cove, Trinity nebo Holloways beach. Mně se zatím podařilo navštívit Palm Cove beach a mohu jen doporučit, málo lidí krásná dlouhá písčitá pláž lemovaná palmami a z Cairns je to hodina cesty autobusem, zpáteční jíázdenka AUD $11. V Palm Cove je také mnoho hotelů, takže není problém zde strávit víkend, blízko pláže naleznete mnoho pěkných restaurací a kaváren.

Jinak další skvělá věc v Cairns je Rusty´s Market na Grafton street, což je obrovský farmářský trh a koná se každý týden od pátku do neděle. Kromě čerstvého ovoce a zeleniny, zde můžete nakoupit také oblečení, šperky, domácí med, pečivo nebo si prostě dát výbornou kávu s dortíkem. Doporučuji zajít v neděli ve 14:30, kde farmáři se snaží všechno prodat, tudíž máte na většinu ovoce a zeleniny 50% slevy, takové nákupy mě baví:).

A samozřejmě je zde plno akcí jako koncerty, festivaly, nejznámější je zde Cairns festival, který se koná na přelomu srpna a září a probíhá celý týden.

Mezi další oblíbené místo v Cairns patří Cairns Botanic GardensForgaty park v Cairns, od centra města asi 4 km, nejlépe se z centra dostanete autobusem číslo 131, zpáteční jízdenka AUD 5,40. Vstup zdarma, je to velký areál, kde jsou jak zahrady, tak galerie a několik zajímavých vyhlídek na celé město. A moje nejnovější zkušenost z botanické zahrady je promítání filmu Pomáda, úžasný. To si prostě vyrazíte s pár kamarády, nakoupíte si něco dobrého k pití a k snědku roztáhnete deku a necháte se unášet tímto skvělým muzikálem. Reakce publika byly úžasný, zpívali si všechny známe melodie, po každé dobré scéně aplaus, no proststě paráda:)

A teď už musím běžet, zumba volá:)

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

studijne pracovni pobytAustralie mym druhym domovem