Jaké bylo naše první setkání s klokany v Austrálii

Domů / Austrálie / Jaké bylo naše první setkání s klokany v Austrálii

Jaké bylo naše první setkání s klokany v Austrálii

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

klokani v australii2Kam se ze Sydney vydat pozorovat divoké klokany, kde je raději nehladit a čím nekrmit a proč? To vše pro nás vypatrála dvojice Vendy a Petr, kteří v Austrálii využívají každý den volna, aby mohli vyrážet za novým dobrodružstvím.

Vidět klokany v jejich přirozeném prostředí je sen snad každého člověka a jedním z „must do“ všech, co se vypraví do Austrálie. Když my jsme poprvé uviděli divoké klokany, jak se pasou a skáčou v lese, srdce se nám tetelila radostí! Klokani v Austrálii jsou společenská zvířata, proto je jen velmi zřídka vidíte osamoceně a můžete si být jisti, že někde blízko je jich celá banda:). Jsou ale velice plaší, takže jakmile si vás na stovky metrů všimnou, vzpřímí se a pozorují, co uděláte. Jakmile se přibližováním dostanete do jejich „komfortní zóny“, odrazí se od zadních nohou a než řeknete dvakrát HOP HOP, jsou pryč. Úplně jsme si zamilovali pohled na jejich pasení, škrabání se a skákání a rohodli se, že musíme najít způsob, jak se k nim dostat co nejblíž.

klokani v australii32 hodiny severně od Sydney leží místo zvané Morisset. Toto městečno není ničím zajímavé až na to, že se tam nachází blázinec a v přilehlém parku v přírodní rezervaci se to klokanama přímo hemží! Nachází se jich tam cca 300-400 a v této době je jich ještě více kvůli malým klokáňatům! Díky stále více turistům, kteří sem jezdí, si klokani na přítomnost lidí natolik zvykli, že se vůbec nebojí. Když jsme přicházeli k parku, jeden klokan s mládětem v kapse už nám skákal naproti! Klokani se od nás nechali hladit po zádech (malý tip – nesnažte se je hladit po hlavě či ocasu, fakt to nemusí:)) a drbat na hrudi! Nemohli jsme uvěřit, jak jsou heboučcí! A když ti malí vykukovali z kapes, aby se podívali, co se děje, nebo aby si dali trochu trávy, mohli jsme se nad tou roztomilostí roztéct:). Určitě si sem zajeďte, ale prosím, nekrmte je. Jejich přirozená potrava je tráva a lidé jim cpou mrkve a banány a to jim akorát ubližuje a klokan si neumí říct dost, takže to všechno sní:)

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Female Pupil Walking On Crutches In Computer Classpobyt v australii