Můj první týden na škole v Cairns

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

Taky jste se stejně jako my nemohli dočkat dalšího příspěvku od Verči, která má za sebou první týden ve škole v Cairns, kam si jela vypilovat svoji angličtinu? Tak tady ho máte:)

studium anglictinyAhoj všem, tak mám za sebou úspěšně první týden výuky na CCEB. Škola se nachází na adrese Lake Street 67, což je přímo v centru města a všechno je tedy po ruce.

První den ráno jsem se dostavila v 8:15 ráno a hned jsem dostala rozřazovací test. Poté nás vřele přivítal sám ředitel školy Ueli, který nás provedl po škole a seznámil nás s ostatními zaměstnanci školy. Všichni velmi vstřícní a milí. Musím říct, že to na mě udělalo velký dojem. Když jste v cizí zemi, kde nikoho neznáte, je fajn, mít zázemí, kam můžete přijít, když budete s čímkoli potřebovat pomoci.

Co se týká národnostního mixu, tak 80% studentů tvoří Asiaté (Japonci, Korejci, Tchajwanci) a z Evropanů převládají Švýcaři. Čechů a Slováků se tu moc nedočkáte (obecně v Cairns Češi a Slováci se moc nevyskytují, když už někoho potkáte, tak to jsou většinou turisté). Má to samozřejmě své výhody, procvičujete angličtinu 100% se všemi koho potkáte:). Nevýhoda to může být pro ty, co mají nižší úroveň angličtiny hlavně ze začátku, ale nebojte, můj pobyt ještě nějaký ten měsíc tady potrvá a pokud plánujete usadit se v tomto tropickém ráji a budete potřebovat pár rad do začátku, neváhejte se na mě obracet:).

Teď je tu hlavní sezóna, ve třídě mám dalších 13 spolužáků (Španělsko, Švýcarsko, Německo, Tchajwan, Korea, Japonsko), věkový průměr cca 20 – 25, což není zrovna moje věková skupina, ale jelikož mi tu většina hádá 23, tak jsem celkem zapadla:). Jinak pokud byste nebyli spokojeni se zařazením do kurzu, není problém, kdykoliv přijít na recepci a říct, že je to pro Vás buď hodně jednoduché nebo hodně složité a přesun do jiné skupiny lze ihned uskutečnit. První týden absolvujete pohovor se  zaměstnancem školy, který zjišťuje, zda Vám vaše třída a zařazení vyhovuje.

Mojí učitelkou je Rose –  velmi temperamentní Australanka:). V jejich hodinách se rozhodně nenudím, jednou skáčeme po celé třídě, abychom si už konečně všichni zapamatovali „bloody prepositions“:). Podruhé sledujeme film Čelisti (jelikož jsme měli celý týden téma žraloci:)). Každý den několikrát přestavujeme ve třídě nábytek, jelikož Rose je opravdu hodně akční a její metody výuky jsou opravdu účinné a hlavně nenudí a aby si ověřila, co jsme za ten týden pochytili, píšeme každý pátek test. Mimochodem učebnici jsme ještě nepoužili, ale musím říct, že za ten týden jsem se naučila víc, než za několik měsíců kurzu v ČR. Výuka probíhá ve dvou blocích od 9:00 – 12:30, pauza na oběd. Ve škole se nachází velká jídelna s kuchyní, kde si můžete ohřát v mikrovlnce svoje vlastní jídlo. Druhý blok výuky začíná od 13:15 a končí ve 14:15.

Každý den je po škole připraven program:

Pondělí – jednou za 14 dní „Discover Australia“, to má na starosti Carolina z cestovní kanceláře školy, která Vám dá dobré tipy, co všechno v Austrálii vidět a navštívit.

Úterý – jednou za 14 dní jóga

Středa – „JOB“, pro ty, kdo hledají práci, pomoc se sestavením vhodného životopisu, atd.

Čtvrtek – „Singlish“, velmi polulární:), hromadné karaoke v japonské restauraci, 50% sleva na všechny drinky.

Pátek – sportovní aktivity jako např. soccer, bocce (petanque). Každý večer školní party ve velmi příjemném klubíku Jack, živá hudba, jeden drink zdarma a další se slevou, jídlo za AUD 4, takže nezbývá než „ Let´s move your body“ :).

Tak už se loučím, abych stihla školní párty:)

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

zazitky cairnsstáž