10 indícií, že se z tebe stává opravdový Australan

Zařazeno v Austrálie
kafe na pláži

Tvůj den začíná a končí s kávou v ruce. Australská vyhlášená „coffee culture“ Tě proměnila v pravého „coffee addict“ . Nejen, že si už bez své oblíbené kávy nedovedeš téměř představit život, tvoje nároky na perfektní šálek dosahují výšin, které baristu přivádí do varu pokaždé, když se ráno objevíš a objednáváš si ji.

coffee art Austrálie

„ ¾ full almond milk cap (australská zkratka pro cappuccino) without chockie (zkratka pro kakao) with one sugar and decaf (zkratka pro bez kofejnu) please“. Baristé jsou tu ovšem umělci, jejich latté art, kdy do kávy mlékem kreslí obrazce, Tě okouzlí každé ráno!

Banana bread

K dobré kávě patří něco dobrého na zub. Propadl si buďto „banana breadu“, „friandu“ nebo klasickému „ham and cheese toastie“. Pryč jsou časy tvarohových trojhránků a koblih.

kafe v austrálii

Ráno rád hřešíš a nemůžeš odolat všem těm dobrotám. Denně Tě totiž zahltí nekonečné množství všech sladkých variant, bezlepkové sladké pečivo, dortíky z mandlové mouky a plno jiných specialit…

Vegemite a avokádo

Přišel jsi na chuť i v Austrálii veleznámé vegemite, hnědé vitamíny nabité pomazánce připomínající nutelu, ale rozhodně nemající nic společného s chutí sladké čokoládové pasty.

Avocado sandwich with arugula, seeds and poached egg

Nicméně lehce nahořklá chuť vegemite v kombinaci s čerstvým rozmačkaným avokádem na křupavém toastu je Tvoje oblíbená zdravá verze snídaně. Už víš, že stačí potřít jen tenkou vrstvu vegemite a hodně avokáda a k dokonalosti přidat jen vajíčka.

smoothies austrálie

Propadnul jsi sociálnímu tlaku po zdravém životním stylu, proto pro odpolední svačinu chodíš do Fresh juice stánků. Nejpopulárnější je kale, český kadeřávek, zázračná super-zelenina, kterou doma zná jen hrstka zdravým stylem posedlých nadšenců, navíc ve spojení s červenou řepou je to Tvá denní nutná dávka vitamínů, antioxidantů a všech možných podpůrných látek… Kale-beetroot smoothie a bude to $8!

smoothie austrálie

Smoothie a všechny možné kombinace čerstvě vymačkaných ovocných nebo zeleninových šťáv si už ale díky svému skvělému domácímu odšťavňovači připravuješ i sám a cestou do práce popíjíš místo dříve tak oblíbené Coca Coly.

jogging v Austrálii

Ráno před prací, večer po práci, o víkendu kdykoli, běháš. Běháš často a rád, stal se z toho Tvůj relaxační rituál, nutná dávka enforfínů. Už stačí jen zapnout running aplikaci v telefonu, aby jsi znal své tempo, mohl si sledovat, kolik jsi uběhl a kolik jsi spálil kalorií.

boty na běhání

Do uší si pustíš Tvůj oblíbený mix of jams (one’s favourite songs) a “off you go”. Pořádné boty na běhání jsou základ!

fitness free pass

Kromě toho, že chodíš běhat, upsal jsi se do jednoho z nejznámějších fitness řetězců. Ano, ty a milión dalších Australanů máte gym membership, s největší pravděpodobností Anytime fitness, Fitness First nebo Snap Fitness.

fitness v Austrálii

A že to tady berou opravdu vážně! Brány většiny posiloven jsou otevřené 24/7.

australská móda

Tvůj evropský šatník získal opravdu australský nádech. Rozrostl se o nepostradatelné položky jako jsou stubbies– krátké pánské šortky, singlet– nátělník-tílko.

australské žabky

Máš plno párů thongs – plážových žabek, které nosíš víceméně pořád a všude, s výjimkou chvilek, kdy jako opravdový Australan chodíš bos. Kšiltovka a brýle jsou jen nutné detaily==== > “typical aussie swagger”.

jídlo v austrálii

Stal se z Tebe velký „ foodie“ (prostě gurmán). Austrálie je totiž země nepřeberných možností. Zamiloval sis dlouhé víkendové snídaně v Tvém oblíbeném CAFÉčku, do jídelníčku si kromě velkého množství všemožného druhu čerstvé zeleniny a ovoce zahrnul plno ryb a mořských plodů, barramundi nebo salt & pepper calamari jsou Tvoje slabost.

láska k jídlu

A i když občas zhřešíš a dáš si burgera, vždycky se tam najde plátek červené řepy navíc, jedna z typických věcí pro australskou verzi amerického “národního jídla” . Nové stravovací návyky si užíváš!

kriket v Austrálii

Místo ligy mistrů a tedy klasického evropského fotbalu, si jdeš s kamarády ve volném čase zahrát footy, cricket nebo oztag.

rugby v Austrálii

A sleduješ teď víc výsledky State of Origin (rugby leagues) nebo the Ashes (cricket matches), neodradí Tě ani fakt, že jedno utkání může trvat i několik dnů, god bless cricket. Tvoje sportovní nadšení nabylo nový rozměr.

Surf v Austrálii

Je z Tebe regulérní surfař. Po pár měsících zápasení ve vodě s prknem, jsi se konečně naučil postavit a sklouznout se po vlnách. A teď už využíváš každé volné chvíle, abys mohl skočit do oceánu.

Austrálie a surf

To, o čem se všem jen sní se stalo Tvou skutečností, surf je další nepostradatelná část Tvého australského sportovního vybavení.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

cestovani po australiiNový Zéland studium