Perth je vycházející hvězdou Austrálie

Zařazeno v Austrálie

Perth idealni mesto pro studium

Sydney, Melbourne, Cairns nebo Perth? Taky se rozmýšlíš, kde v Austrálii zakotvit? Tenhle článek ti to rozhodování možná trochu ulehčí:)

Hlavní město Západní Austrálie ti může připomínat americké město Seattle díky svým čtvrtím s jednopodlažními domky a vysokými borovicemi, které lemují ulice. Bílé, nekonečné pláže jsou legendární. Perth měl ale dlouho problém se svou image. Pohlíželo se na něj jen jako na snobské město, kde se dalo vydělat jmění v těžebním průmyslu.

 

.

.Co se ale od té doby změnilo:

  • Perth stále bohatne a to zejména díky přilivu finančních prostředků z Číny, se kterou Perth obchoduje zejména v oblasti těžebního průmyslu
  • Perth se velmi rozrůstá, jeden ze tří obyvatel Perthu je cizinec
  • Dnes je Perth považován za Mekku australského kulinářství – věhlasní šéfkuchaři přijíždějí do Perthu a otevírají skvělé restaurace s prosklenými kuchyněmi nebo na střeše budov s úžasným výhledem na Indický oceán
  • Perth investoval $1 miliardu dolarů do rozvoje města: chystá se výstavba podzemního metra, nové muzeum, nové moderní nábřeží, obrovská sportovní hala, rozšíření letiště…
  • Nová vlna byznysmenů a turistů bude mít nepřeberné možnosti ubytování: Ritz-Carlton, Starwood, Westin a COMO budou otevírat své hotely i v Perthu

Ještě stále uvažuješ nad tím, kam odjet? Perth je město, které se opravdu rozvíjí před očima. O pracovní příležitosti tu tedy nouze opravdu nebude. Jestli jsme tě ještě nepřesvědčili, tady je pár dalších důvodů, proč bys měl jet studovat právě do Perthu.

Vzdělání v Perthu je na špičkové úrovni

Vzdělávací systém Západní Austrálie je uznáván po celém světě jako jeden z nejlepších. Mezinárodně uznávané kvalifikace získané v Perthu budou vstupní branou k tvé vytoužené kariéře.

Australie Perth studium a praceŽivotní styl, kterému propadneš i ty!

Perth se pyšní jednou z nejvyšších životních úrovní na světě a zároveň je cenově dostupnější než mnoho dalších studijních míst. Zahraniční studenti dostávají 40% slevu na veškerou veřejnou dopravu a autobusy v centru města jsou zdarma pro každého! Perth má také relativně nízký stupeň kriminality ve srovnání s jinými hlavními městy, takže se tu budeš cítit bezpečně.

.

Perth je lídr v oblasti vědy a inovací

Perth je ideálním místem pro začínající vědce! Univerzity v Perthu jsou zapojeny do špičkových výzkumných projektů s dalšími předními institucemi po celém světě. Pokud budeš studovat vědu v Perthu, můžeš se podílet na projektech jako je vývoj vakcín, způsob boje proti změnám klimatu, atd.

Nejvíce multikulturní město Austrálie

Jedna z prvních věcí, které si všimneš na Perthu, je jeho kulturní rozmanitost. Lidé více než 200 národností žijí, pracují a studují v Západní Austrálii a mluví více než 170 jazyky. Takže bez ohledu na to, odkud jsi, se budeš v Perthu cítit vždy vítán a respektován.

O práci v Perthu mít nouzi nebudeš

Jako student máš možnost pracovat v Austrálii částečný úvazek 20 hodin týdně. Perth má dispozici dostatek pracovních míst pro studenty v oblastech správy, komunikace, pohostinství, maloobchodu, cestovního ruchu…

Festivaly, restaurace a volný čas

Perth je kulturním centrem Západní Austrálie. Poskytuje perfektní zázemí pro festivaly a kulturní akce po celý rok. Nudit se tam rozhodně nebudeš

Dynamická ekonomika

Západní Austrálie se může pyšnit nejrychleji rostoucí ekonomikou v Austrálii. Tento ekonomický rozmach vygeneroval tisíce vysoce kvalifikovaných a dobře placených pracovních míst. Západní Austrálie má nadále nejnižší míru nezaměstnanosti v celé Austrálii a má nejlépe placené zaměstnance.

Objev krásy Západní Austrálie

Až si dáš pauzu od studia v Perthu, můžeš začít objevovat nádherné přírodní prostředí Západní Austrálie. 12.500 kilometrů nedotčené pobřeží, plavání s přátelskými delfíny na Monkey Mia, potápění s největším žralok na světě na Ningaloo Reef, hledání zlata v Kalgoorlie, surfování na Margaret River, … a seznam samozřejmě pokračuje!

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

dansko studiumsoutez studium zdarma v zahranici