Jirkova cesta na vrchol aneb jak získat sponsorship v Austrálii

Domů / Austrálie / Jirkova cesta na vrchol aneb jak získat sponsorship v Austrálii

Jirkova cesta na vrchol aneb jak získat sponsorship v Austrálii

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

Jirka sponsorship v Australii2Náš klient Jirka Škrobánek byl velice úspěšný cyklista, když mu ale v roce 2008 skončil kontrakt v řecké profesionální cyklistické stáji Cosmote Kastro, začal si pohrávat s myšlenkou podívat se do Austrálie, která se začátkem roku 2009 opravdu naplnila. Poprosili jsme ho, ať nám napíše, jaká byla jeho cesta na vrchol. Jirkovi se totiž podařilo získat tolik vytoužený sponsorship. Úspěšně dokončil bakalářské studium na vysoké škole a dnes pracuje jako manažer ve vyhlášené restauraci v Sydney.

Úplně přesně nevíte, co si pod výrazem sponsorship v Austrálii představit? V podstatě jde o pracovní vízum s možností pracovat na full time a tím pádem končí povinnost chodit do školy. Zároveň je to jedna z možných cest, jak v Austrálii zůstat natrvalo, získat takzvaný Permanent Residency. Asi už chápete, proč je získání sponsorshipu v Austrálii sen nejednoho z vás.

„Poprvé, když jsem přiletěl do Austrálie, jsem se o sponsorship téměř vůbec nezajímal. Říkal jsem si, že se mě to vůbec netýká, že ho nikdy získat nemůžu. Až když jsem se vrátil do Čech a po Austrálii se mi začalo hodně stýskat, řekl jsem si, že až se do Austrálie vrátím, musím se k tomu postavit jinak. Tím, že jsem v Austrálii chtěl zůstat napořád, jsem věděl, že tentokrát musím jít už od začátku svému cíli naproti. Proto každému doporučuji po příletu do Austrálie nebo než odletíte, si pomalu zjišťovat potřebné informace pro získání sponsorshipu. Zjišťujte si informace o tom, co je třeba splnit pro jeho udělení. Zkontaktujte migračního právníka a ten vám postupně krok po kroku pomůže splnit všechny potřebné body k jeho získání.

Získat sponsorship není úplně jednoduché. Záleží hodně na profesi i na štěstí. Pro vašeho budoucího zaměstnavatele byste měli být plnohodnotným přínosem. Neméně důležitá je i důvěra ve vás, měli byste prokazovat určitou odolnost, zkušenosti, pracovitost, a ukázat tak, že jste opravdu vhodným kandidátem pro firmu, která se za vás prakticky zaručí.

Nejdůležitější na tom všem je vůbec najít toho správného a důvěryhodného zaměstnavatele, což mi potvrdili i migrační agenti. Samozřejmě musíte splňovat migrační podmínky, mít ukončené vzdělání či kvalifikaci v daném oboru. V neposlední řadě musíte zvládnout jazykovou zkoušku IELTS, která se skládá z listeningu, speakingu, writingu a readingu.  Výhodou u této zkoušky je, že ji můžete opakovat tak dlouho, dokud se vám nepodaří ji úspěšně složit. Mně se podařilo udělat IELTS na poprvé, ale musím přiznat, že to byly pro mě velké nervy.

Současnou pozici manažera si docela užívám. Co se týká zaměstnanců, tak první dny po mém povýšení jsem viděl na jejich tvářích trochu překvapení, ale jejich respekt jsem si získal velmi rychle. Mé zkušenosti ze zahraničí se mi v tu chvíli velmi hodily. Zaměstnance umím pochválit, ale i zkritizovat. Snažím se jim být příkladem. Dalo by se říct, že jsem si značnou část jich získal i svým humorem:) Máme super kolektiv, je opravdu radost chodit do práce.

Jirka sponsorship v australiiAni ve svém volnu moc nezahálím a snažím se sportovat, co to dá. Zúčastnil jsem se pár plaveckých závodů na otevřeném oceánu, což mě vždycky lákalo si vyzkoušet. Přece jen plavat ve vlnách je jiné, než v bazénu. No a samozřejmě jako velký fanda tenisu jsem si splnil svůj velký sen a navštívil 2x Australian Open, poprvé v roce 2010 , podruhé v roce 2011. Ta atmosféra vás naprosto pohltí. Sám jsem si zahrál i pár amatérských tenisových turnajů, jeden dokonce na trávě:)

 

 

 

A má rada na závěr: potřebujete hlavně pevnou vůli, tvrdě a poctivě pracovat a pak se i na vás usměje štěstí.”

Více informací k imigraci do Austrálie zde.

 

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

australsky slangcestovani po australii