Proč jsme si oblíbili právě Manly?

Zařazeno v Austrálie

Život na pláži – když se řekne Manly, ne každý ví, co si představit. “Pláž” ale rozhodně tuto lokalitu perfektně vystihuje. Manly je pro své pláže známá a ročně ji navštíví desetitisíce návštěvníků.

Pláž Manly v AustráliiSurfování! – australské pláže jsou známé především díky neomezeným možnostem pro surfaře z celého světa a ani Manly není vyjímkou. Pokud ještě v surfování nejsi zběhlý, naváhej a přihlaš se do výborné Manly Surf School, kde Ti pomohou s Tvými prvními vlnami.surfařka v AustráliiMalebné procházky – pokud zrovna surf není tvůj šálek kávy, není se čeho bát. Vezmi pár kamarádů a vydejte se spolu po Manly Scenic Walk a užij si pohled na neobyčejné okolí Manly.
NÁŠ TIP! Zde najdeš trasu cesty spolu s více informacemi.

Manly nejkrásnější pláž v AustráliiVýlet ikonickým trajektem – The Manly Ferry funguje již od roku 1855 a do dnešního dne stale láká návštěvníky z celého světa. Plavba trvá přibližně 30 minut a jede okolo severního pobřeží přes malý úsek na otevřeném moři, dále přes Operu v Sydney, Harbour Bridge a končí v samotném centru Sydney.
ZAJÍMAVOST – během jednoho roku The Manly Ferry ujede vzdálenost, která je stejná, jako kdyby 2x objela celý svět.

studium v australii v sydney

Prozkoumej místní přehradu na kole – skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí v Manly zažít něco jiného než jen pláž, je půjčit si kolo a projet se podél Manly Beach přes lagunu, dále přes krásné residenční ulice a dostaneš se až na Manly přehradu.

Kola na pláži Manly v Austrálii

Dopřej si nákupní terapii – stále nejsi přesvědčený, že Manly je správné místo právě pro Tebe? Díky tomu, že se zde koncentrují návštěvníci z celého světa, najdeš zde spoustu obchodů a restaurací na každém rohu. The Corso, pěší nákupní centrum, a okolní ulice jsou přeplněné různými butiky a kavárnami. A abychom nezapomněli, každou sobotu a neděli se zde pořadají pouliční trhy!

Dvě holky nakupující v Austrálii v Manly

Noční život – i po setmění zůstáva Manly rušným místem. Od muzikantů, kteří postávají na rohu a ukazují své dovednosti až po různé bary, kdy každý nabízí jinou atmosféru.
NÁŠ TIP! V hotelu New Brighton se každý čtvrteční večer pořádají Trivia Nights, takže pokud máš zájem trochu potrápit své mozkové závity, určitě sem sám nebo s kamarády zavítej!

Noční život na Manly v AustráliiTučňáci – přesně tak! Manly je domovem asi 60 ohrožených malých tučňáků a můžeš je zde vidět od května do února.

Parta tučňáku na Manly v Austrálii

BBQ na pláži nebo v parku – to není v Manly žádná vyjímka. Spousta lidí se k večeru sejdou s přáteli v parku nebo na pláži, kde si při západu slunce grilují s nohami v písku nebo na trávě.

BBQ na pláži na Manly

Fairy Bower Pool – neboli bazén v oceánu. Že nevíš, o čem je řeč? V roce 1929 byl v Manly vytvořen tento romantický trianglový bazén přímo v oceánu a lidé ho navštěvují dodnes. Na okrajích této zajímavosti stojí bronzové sochy, které mají zobrazovat mořské sochy a jsou prací sochařky Helen Leete.

 

NÁŠ TIP: Stále si myslíš, že Manly pro Tebe není tou pravou destinací pro studium? Co takhle prozkoumat Byron Bay?

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY
Comments
pingbacks / trackbacks

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Amsterodam a studium v němMaják v Byron Bay Austrálie