11 důvodů proč Perth trumfne Sydney

Zařazeno v Austrálie

S pozitivní atmosférou, dech beroucími západy slunce, teplým klimatem a nekonečnými možnostmi zábavy se Perth stává atraktivní alternativou Sydney. Zajímá Tě, proč zrovna Perth?

1. Nejslunečnější město Austrálie

Perth se pyšní největším počtem slunečního svitu v roce, což ve spojení s teplým klimatem dělá z Perthu letní ráj. I když je téměř všude klimatizace, tohle město zrovna není pro milovníky zimy.

2. Nekonečné pláže

Vzhledem k poloze Perthu na západním pobřeží, výběr pláží je nekonečný. Každá z pláží je něčím specifická, ale všechny mají společné bílý písek s čirou vodou a mnohé přímo vyzývají k lekci surfování!

3. Nejbezpečněji je tady

Zřejmě díky své odlehlosti panuje v hlavním městě východní Austrálie minimální kriminalita a tím se z něj stává nejbezpečnější velkoměsto Austrálie.

4. Sen cestovatele

Nasednout na letadlo a za hodinu přistát na Bali? Letět do turistických velkoměst či divokých destinací Asie? Z Perthu je to vše možné v rekordním čase a za lidové ceny.

5. Ekonomický boom

I když se Ti na první pohled můžou přetočit panenky z cen, vzápětí nespustíš oči z první výplaty. Průměrné mzdy se zde pohybují na vyšší úrovni v porovnání s východním pobřežím díky neustále se rozvíjející ekonomice. Umístění na 8. místě v hodnocení měst vhodných k bydlení mluví za vše.

6. Gastronomie

Díky nejvíce restauracím na osobu se stává z Perthu meka gastronomie. Variace restaurací je vzhledem k multikulturalismu nekonečná a připravena uspokojit každou chuť a přitom nezruinovat Tvou peněženku.

7. Festivaly a noční život

Nezměrné množství festivalů, které probíhají celoročně, přilákají každým rokem tisíce lidí. Od masivních hudebních festivalů s nejlepšími Djs světa přes menší pivní, gastro a chill out festivaly. Zahraniční obyvatelé tvoří specifickou hudební scénu, která dodává Perthu exotiku. Můžeš se těšit i na moderní víceúčelovou Perth Arenu, kterou si nenechal ujít ani Bruce Springsteen nebo kapela Rolling Stones.

8. Bary

Po celém Perthu je roztroušeno stovky barů s různou tématikou. Za návštěvu stojí bary, které se nacházejí na střeše vysokých budov mnohdy s živou hudbou. Tenhle pohled si budeš chtít užívat denně, stejně jako mnoho Australanů se skleničkou zdejšího vína nebo koktejlu.

9. Kultura a umění

Perth Tě donutí zarazit se na ulici a pozorovat sofistikované umění, které je na každém rohu, stejně jako divadelní představení či stand-up vystoupení. Střešní a outdoor kina jsou už jen třešničkou na dortu.

10. Vzdělání

v Perthu je mnoho mezinárodně uznávaných škol a institucí, kdy je jen na Tobě, jestli chceš studovat ve městě či na pláži. Studenty zde podporuje i dopravní systém, který je ve městě zadarmo a dále s výraznou slevou, pokud ovšem nejezdíš v nočních hodinách, to už přijde na řadu aplikace Uber.

11. Městská vesnice

Ne nadarmo se o Perthu proslýchá, že je to vesnice mezi městy. I když se jedná o kosmopolitní město s několika mrakodrapy, hned u obchodního centra se nachází jeden z největších městských parků – Kings Park a o pár kilometrů dál pláže a národní parky. Perth se jedoduše přizpůsobí Tvé náladě.

Chceš vědět více? Koukni na další zajímavosti o Perthu.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Jazykové kurzy v IrskuStudium na vysoke skole v evrope