Můj poslední týden v Cairns

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

Máme pro vás kapku sentimentu:) Naše blogerka po naprostor úžasných měsících opouští Cairns a vydává se vstříc dalšímu dobrodružství. Shrnula pro vás, jak vypadal její poslední týden v Cairns. V článku také odhalí, co ji čeká v následujících týdnech. 

Dojmy z mého finálního týdne v Cairns:

Čtvrtek:

 • Ve škole poslední zkušební test na ten finální a musím říct, že výsledky byly dobré, takže jsem z toho měla velkou radost.
 • Večer práce v baru, úžasná atmosféra jako vždy i když už trochu s příchutí smutku, že odjíždím.

Dojmy z mého finálního týdne v Cairns:Pátek:

 • Poslední den školy a jelikož jsme tvrdě studovali celé tři měsíce, tak už tento den nemáme výuku a místo toho koukáme na James Bonda Skyfall s popcornem v ruce.
 • Pak následuje předání cerfikátu o absolvování kurzu, nejprve neoficiální jen s naší třídou a s třídou CAE a tady už přichází na řadu emoce. Naše učitelka Nina nemůže pro slzy ani mluvit, což dostává všechny nás ostatní, takže pak už nemůže mluvit vůbec nikdo. Zbývá asi 10 minut na to, abychom se dali dohromady a oficálně poděkovali před celou školou.
 • Večer jdeme s naší FCE třídou a s Ninou na večeři do úžasné rybí restaurace The Raw Prawn. Jídlo i společnost je více než úžasná. Po večeři jdeme do mé irské hospůdky McGinty´s, kde všichni tančíme na můj nejoblíbenější song Galway Girl, který vždy hrají jen pro mě:).
 • Pár drinků a razíme ještě do Gilligan´s na ještě větší tanec, prostě super večer:).

Sobota:

 • Pohodička na Esplanadě u bazénu a večer setkání s pár kamarády na pivo.

Neděle:

 • Od dvou hodin můj poslední pracovní den v irském baru. A jako vždy v neděli naprosto úžasná atmosféra, jelikož každou neděli se zde odpoledne kolem čtvrté hodiny scházejí muzikanti a pak hrají tři hodinky někdy i déle úžasné irské songy a samozřejmě nesmí chybět pro mě Galway Girl:).
 • No a překvapivě nedělní večer, jindy většinou v poklidném duchu, se obrací na velkou party a začíná být pěkně busy, což z nás nikdo nečekal, takže místo v půl jedenáctý zavíráme v půl jedný, ale mám radost, že můj poslední večer byl takto akční, mělo to svou kouzelnou atmosféru.

Pondělí:

 • Studijní den, teda už je to spíše takové opakování před testem, no a večer zaslouženě menší party na sharehouse se svými úžasnými spolubydlícími a pozor koná se fondue party, ovšem v mém případě jen pár drinků a v deset pěkně na kutě abych byla svěží na ten náš velký test.

Posledni tyden v Cairns: test FCEÚterý:

 • Den D, ve vzduchu je trocha napětí a nervozity, ale ta záhy opadá s první části testu, hold připravovali jsme se na to tři měsíce, tak to musíme zvládnout.
 • Po testu jak jinak, jde se na pivo:), akorát nevíme jestli slavit nebo pít ze smutku, jelikož výsledky testu budou až koncem ledna, ale i tak pivo si každopádně zasluhujeme.
 • No a večer se spolužáky poslední kulečník.

.

.

 

.

Středa:

 • Posledni tyden v Cairns karaokePředposlední den a poslední večer v Cairns, teď už vím, že mi bude hodně smutno po tomto úžasném místě, kde jsem poznala naprosto úžasné lidičky. Přes den mám domluvený oběd a pak kávu s kamarádkou.
 • Poté razím do baru překvapit svoji úžasnou šéfovou Robyn s kyticí a kartou, takže si to dovedete představit všichni dojatí.
 • Ještě se ale neloučíme, jelikož ta pravá rozlučka následuje večer, kde jinde než v McGinty´s a tady už přestává všechna sranda, jelikož vím, že tady už to sbohem je definitivní, ach jo:( nesnáším loučení. V baru je tento večer karaoke a atmosféra je naprosto úžasná a pozor poslední song zpívám se svými kamarády Take me home country rouds. Je to nádherný večer, který bohužel jako jednou všechno končí.

Posledni tyden v Cairns partyČtvrtek:

 • Můj let je až v jedenáct večer, za což jsem opravdu vděčná, jelikož jsem na balení kufru ani nešáhla, takže následuje dlouhý balící den.
 • Odpoledne následuje rozloučení s mou nejmilejší spolubydlící Australankou Claire, která mi bude moc chybět. Claire odjíždí do práce a já překvapivě se nacházím v celém našem domě sama, jelikož všichni ráno vyrazili někam na výlet, tak na mě dopadá trochu chmurná nálada, ale pořád mám dost práce s balením, takže není čas na smutnění.
 • Na večer už konečně přichází spolubydlící Mika a já pomalu finišuji s balením, řeknu Vám byla to fuška, nechtějte vědět co všechno sebou táhnu na své cestování:), ale zvládla jsem to uff.
 • Večer přichází zbylí spolubydlící a dáváme poslední pivo na naší vánočně vyzdobené terase a už slyším přijíždět Arona mého naprosto úžasného pronajímatele, který mě odváží na letiště.

Takže běžím za svým dalším dobrodružstvím, které začíná v Brisbane a pokračuje třídenní túrou na Frazer Island a na to se už moc moc těším. A vím, že ještě navštívím v Austrálii spoustu krásných míst, ale Cairns navždy bude moje srdcová záležitost a pevně věřím, že můj pobyt tady není můj poslední.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

vystava soch v sydney na plaziveronika australie studium a staz