V Austrálii se opravdu nenudím

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

Veronika s námi před pár měsíci odletěla studovat do Austrálie. Během pár měsíců se jí podařilo to, co ne jen tak někomu. Získala částečně placenou stáž v oboru, který studovala v Čechách na VŠ. Jak se jí daří skloubit stáž, studium, práci a ještě lenošení na pláži? Koukněte na její článek.

veronika na stazi v australiiUž v 17 letech jsem začala snít o tom, že se jednou podívám do Austrálie. Ale to víte, člověk si řekne mladá náctiletá holka, co tak plácá do větru…roky ubíhaly, já se dostala na ekonomickou univerzitu, kde jsem začala studovat Marketing a Management. Během toho jsem každé léto jezdila do Anglie přivydělávat si nějaké peníze a zdokonalovat angličtinu, která byla na začátku přímo otřesná! Během toho jsem se ptala sama sebe, na co vlastně šetřím…odpověď byla jasná, přece na můj sen, kterým byla Austrálie. Díky skvělé práci Lady z Information Planet jsem 8. Října 2015 nastoupila do letadla směr Sydney. A pokus se ptáte, jestli jsem sem s někým přijela…ne, jela jsem na vlastní pěst.

image2 12.října 2015 jsem začala svůj kurz General English. Díky naší učitelce Monique mi kurz opravdu hodně dal. Její hodiny byly interaktivní, snažila se i nudné věci udělat zábavnými. Národnostní mix v naší třídě byl opravdu pestrý. Od Brazilce, Itala, Španěla, Thajce, Japonce, Číňana, Poláka, Švýcara, Francouze až po člověka z Laosu. Právě díky nim se mé hodiny staly ještě zajímavější, protože jsem měla možnost se také dozvědět něco o kulturách v jiných zemích. Během každého týdne jsme měli mini test, který byl takovým shrnutím, co jsme se naučili z jednotlivých lekcí. Na konci každého měsíce se poté psal velký test, který zabral dva dny, a díky kterému se studenti mohli dostat do vyšších levlů. Nesmít opominout, že po každém velkém testu škola naplánovala nějakou akci, aby si studenti odpočinuli. Např. Procházka kolem pláže, vánoční párty…

Teď už k té mé stáži. Po pauze mezi lekcemi si mě učitelka zavolala, jestli by se mnou mohla mluvit. Samozřejmě jsem si říkala, že to je určitě kvůli mému pozdnímu příchodu. Naštěstí to tak nebylo:) Zmínila na škole probíhající výběrové řízení na stáž v marketingu, a že z naší třídy vybrala právě mě. Neváhala jsem, odeslala jsem své CV, šla na pohovor a na trial day, kdy jsem si zkusila, jestli by mi ta práce vůbec šla. Po pár dnech mi přišel email s tím, že mě přijímají. Neváhala jsem a šla jsem do toho. Stáž je totiž pro mě ideální příležitost si zdokonalit schopnosti a dovednosti, které jsem při studiu získala.

Baví mě na tom to, že opravdu se člověk dostane do situací, které jsou užitečné do života. Naprosto jsem odbourala zbytek mého studu, protože musím komunikovat s lidmi osobně i přes telefon. Stáž mám každý den, 20 hodin týdně. Každý pátek dostanu od své manažerky úkoly na každý den následujícího týdne. Co mi ta stáž dává? Velice jsem se zlepšila v business angličtině, vypilovala customer service a naučila se pracovat v multikulturním prostředí.

Většina stáží v Austrálii je neplacených. Mně byl za tu moji nabídnut další kurz zdarma a také každý měsíc dostávám malou částku, jakožto podporu pro zaplacení transportu či jídla. Škola mi absolutně vychází vstříc, takže zvládám jak stáž, studium, tak i mou práci. Ráno chodím do školy, po škole jsem na stáži a o víkendech pracuji. Práci jsem si našla do pěti dnů. Udělala jsem přesně to, co radí všichni. Vzala životopisy a obcházela restaurace a hned u druhých dveří práci dostala:) Někomu se to může zdát náročné, ale já si opravdu vážím toho, že jsem dostala takovou příležitost, takže si nemůžu stěžovat. Pokud člověk chce, volný čas si udělá.

Když se mi podaří, ráno si jdu zaběhat. Škola mi začíná v 8:30 a končí v 14:00. Stáž mi začíná odpoledne ve 14:00. Domů se dostávám okolo 7 hodin večer. Někdy se naskytne možnost jít s přáteli ven. Pokud to vyjde a je hezké počasí o víkendu, trávím den na pláži, protože na holku z Česka mít pláž, dá se říct za rohem, je něco užasného:)

Bydlím 47min od centra a jedna jízda mě stojí cca $5. Avšak mají tady takové pravidlo, že po osmi jízdách jezdíte do konce týdne zdarma, takže se můžu podívat na místa, která jsou daleko a nemusím za dopravu nic platit. Stravuji se pokud možno z mého vlastnoručně udělaného jídla. Tímto se dá v Sydney hodně ušetřit.

Za to, že jsem v Austrálii, vděčím Information Planet a zejména agentce Ladě, která odvedla excelentní práci. Dalo by se říct, že do mého odjezdu jsme byly téměř každodenně v kontaktu. Takže za mě jednička s hvězdičkou.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

opoustim cairnsbondi plaz v australii