Sydney žilo barvami

Zařazeno v Austrálie

Vivid festival: Jedinečný festival světla, hudby a nových ideí

vivid3

O skvělé atmosféře Vividu a o tom, jak bylo skvělé pozorovat dechberoucí světelné projekce z paluby jachty, se s vámi podělí naše super akční klientka Nikola.

Sydney opět žilo VIVIDem, jak už bývá zvykem touto dobou. Tento rok to byl už sedmý ročník v řadě. Od 22. května do 8. června 2015 se australská metropole proměnila v živoucí uměleckou galerii. Významná místa, budovy, prostranství, vodní plochy po celém městě sloužily světelným projekcím jako projekční plátno.

A nebyly to jen projekce, ale různé inovativní světelné instalace, sochy a uskupení, nad kterým s údivem žasnete. Lidé, kteří celou tuhle akci vytvořili, v sobě mají obrovský kus talentu, kreativity a tvořisti.

vivid2V Čechách jsem ráda chodila na pražský Signál festival, videomapping, který rozsvítil Staroměstskou radnici nebo nás nechal pobíhat po světelném parketě na Kampě a mnoho jiného.  Když by mi někdo v té době řekl, že budu příští rok sledovat dech-beroucí světelnou projekci na budově jednoho z největších architektonických skvostů na světě, na Opeře v Sydney, těžko bych mu to věřila. Signál festival si několikrát vynásobte a dostanete se na úroveň dojmů VIVID festivalu v Sydney. Na VIVID jsem se za tu dobu šla podívat několikrát, jednou jsme v partě, jindy jsme ve dvou mlčky pozorovali barvy mihotající se rychlostí blesku na budově Contemporary Art Gallery v srdci města na Circluar Quay a užívali si kouzlo okamžiku.

VIVID pro mě nabral neočekávaných rozměrů poslední den před koncem. Město bylo plné lidí, davy se hromadily před hlavními „atrakcemi“, všichni, kdo mohli, to chtěli zažít a vidět. My jsme se s kamarádkou mačkat mezi těmito nadšenci protentokrát nemusely, pozorovaly jsme VIVID z přídi závodní jachty s pravým námořnickým pitivem:)…Ačkoli to vůbec nebylo v plánu a členy závodní posádky jsme se staly čistou náhodou. Pocit, kdy jsme proplouvali pod ikonickým mostem, Harbour Bridge, který se rozsvicoval v pravidelných intervalech do jiných fosforeskujících barev, byl nezapomemutelný.

vivid

Z celého festivalu za mě ovšem jednoznačně nejoslnivější místo bylo okolí Circular Quay, centra města, odkud vyplouvají téměř veškeré lodě do jednotlivých městských oblastí, tzv. ferry, které jsou součástí veřejné městské dopravy. Plno místních tak mělo VIVID na očích dennodenně na cestě z práce domů – šťastlivci:)… Promítané abstraktní obrazce, nápisy a barevné bloky na budově Gallery of Contemporary Art, Sydney Opera House či světlevnou show s fontánou uprostřed Darling Harbouru doprovázenou soundtrackem z 50 Odstínů Šedi, to jsou mé střípky dojmů z VIVIDu 2015.

VIVID každopádně nabízel mnohem víc, pořádalo se plno zajímavých akcí, workshopů, koncertů, mohli jste se vydat na procházku po vybraných místech s průvodcem, který by vás zasvětil do tajů jednotlivých instalací a tak dál. Rok od roku VIVID přinaší víc a víc. A rok 2016?

MAKE SURE YOU DON’T MISS IT!;-)

 

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Noční život na Manly v Austráliivr3