Kam na výlet z Cairns

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

Veronika se v Cairns snaží využívat každého volného dne a podniká výlet za výletem. Naposledy se vydala prozkoumávat krásy Fitzroy Island a také vesničky Kuranda. Jestli vás zajímá, kolik takový výlet stojí, jak se tam dostat a co tam podniknout, přečtěte si Verči článek.

Fitzroy Island

  • Cena výletu včetně transferu $75 AUD
  • Hodinová cesta lodí z Mariny v Cairns
  • Aktivity: krátké pěší okruhy ostrovem, výstup na maják, návštěva želví famy, výlety lodí, šnorchlování…

Fitzroy Island vylety z CairnsNa Fitzroy se turisté vydávají hlavně kvůli šnorchlování, jelikož kolem ostrova je mnoho korálů, můžete si zde půjčit kajak, nebo zaplatit výlet lodí, která má prosklené dno.

Fitzroy Island není veliký, loď nás vysadila u jediného mola, které tam mají. Narazili jsme na mapu a mohli si vybrat ze dvou procházek. Buď se jít podívat na Secret Garden (vyhlídka, která je vzdálená asi 10 minut) anebo se trochu hecnout a vydat se na 2 hodinový okruh. Doporučuji vydat se na túru hned ráno dokud není takové horko. Vrcholem celé túry byl výstup na vyhlídku Sumat. Samotný výstup trval asi 45 minut, strmá cesta kamenitou stezkou skrz džungli, můžu Vám říct měla jsem toho plné zuby a v půli cesty jsem si říkala, co jsem si to zase na sebe vymyslela, ale odměna na hoře byla víc než sladká:). Stojíte tam nahoře naprosto vyřízení, ale ta nádhera vás naprosto ohromí.

Poté jsme pokračovali na maják, kolem želví farmy (vstup AUD 8, ale když jsem tam zahlídla v kádi plácající se nebohou želvu, tak mě přešla chuť na prohlídku) a zpět k molu.

U mola se nachází několik pláží, ale kotví tam spousta lodí a je to tam dost rušné. My jsme se vydali na Nuday pláž (zní to jako nudy pláž, ale není, plavky jsme si nechat mohli:)). Po 20 minutách cesty jsme se dostali na nádhernou pláž s bílým pískem a korály, kde jsme si užili jak šnorchlování, tak koupání v průzračně čisté vodě. Pokud budete mít štěstí, tak je velká šance vidět mořské želvy a žraloky, já jsem to štěstí bohužel neměla, ale i tak to byl krásný zážitek.

Kuranda

  • Cena výletu $141 AUD včetně doprovodných aktivit (přes cestovku LAKE67)
  • Autobusem z Cairns k lanovce (Skyrail), lanovkou 1 – 1,5h k vyhlídce Barron Falls
  • Cesta zpět stylovým vláčkem
  • Aktivity: jízda teréňákem v pralese, domorodé tance, hod oštěpem, bumerangem, návštěva zoo, místních trhů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

.

Vesnička Kuranda se nachází uprostřed deštného pralesa. Tento výlet doporučuji zvolit organizovaný přes cestovku, jelikož je zde mnoho atrakcí, takže je dobré mít všechny v jednom balíčku. Vyrazili jsme brzy ráno autobusem z Cairns, který nás odvezl na zastávku lanovky (skyrail) a musím říct, že cesta lanovkou, byla pro mě asi nejhezčí zážitek, jelikož kolem vás je v dohledu jen džungle a vy se kocháte tou zelenou nádherou „ What a breath taking green view“, cesta lanovkou trvá hodinu, hodinu a půl záleží jak moc času strávíte na mezi zastávkách Red Peak a Barron Falls, kde je krásná vyhlídka na vodopády.

.

.Po příjezdu do Kurandy, nás minibus odvezl do Rainforeststation, kde je hned několik atrakcí. První jsme absolvovali jízdu deštným pralesem vojenským vozem nazývaným „Army Duck“, takže jsme jeli jak po souši, tak po vodě a poté jsme se vrátili na stanici, kde nás čekala ukázka domorodých tanců. Tam pozor, pokud budete sedět vpředu, tak je možné, že si vás pak vyberou a musíte jít tančit s domordci na pódium, což se stalo samozřejmě i mně:).

Poté jsme se naučili, teda alespoň pokusili se naučit, jak správně házet bumerang, následovala ukázka hry na didgaredoo a jak si ulovit sem tam nějakou tu potravu, hod oštěpem. Rain Forest v AustraliiA na závěr jsme navštívili menší zoologickou zahradu, kde krmili klokany a pak zažívali trochu horké chvilky v blízkosti místního Jacka Rozparovače, krokodýla, který si tuto přezdívku vysloužil zabitím svých 12 přítelkyň, tady si není radno zahrávat my ladies:).

Z Rainforest station jsme se vrátili zpět do vesnice, kde jsou místní trhy s tradičními výrobky Aborginců. Na zpět jsme cestovali vyhlášeným historickým vlakem, který je vykachličkovaný bílými kachličkami a po cestě vidíte opět nádherné zelené hory a vodopády, takže co dodat, vyražte do Kurandy a staňte se na chvíli součástí místní kultury:).

Více informací o cestování po Austrálii naleznete zde.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

studenti FCEprime lety z evropy do australie jsou realitou