Jak se pomalu zabydluji v Cairns

Zařazeno v Austrálie, Vaše zážitky

Verča s námi odletěla před třemi týdny do Cairns. Za tu krátkou dobu si Cairns natolik oblíbila, že si své zážitky nemůže nechat pro sebe, a proto se rozhodla, že Vás bude pravidelně informovat o dění z tropického ráje, jak tomuto místu přezdívají místní a dle Verči právem.

Ahoj zdravím Vás ze slunného Cairns,

Ke svému 5ti-měsíčnímu pobytu jsem zvolila město Cairns (cca 120000 obyvatel, severní část Austrálie, Queensland), kde budu studovat na škole Cairns College of English and Business nejprve General English a poté kurz CAE.

Do Cairns jsem přiletěla z Prahy s leteckou společností Korean Air se zastávkou v Soulu. V Sydney jsem musela přesednout na místní linku Virginia. Pokud budete mít v Sydney na přestup 2,5 hodiny, tak Vám radím, abyste z letadla nejlépe utíkali, jelikož čekání u pasové kontroly může trvat i hodinu a Vy si musíte vyzvednout zavazadla, znovu se odbavit na terminálu 1 u Virginia Airlines a dostat se autobusem (ten je zdarma u odbavení dostanete voucher) na terminál 2, kde jsou všechny domestics flights. První pozitivní věc u domestics flights je, že nemusíte hekticky vypít všechnu vodu před kontrolou příručních zavazadel ani nějak ukazovat všechny tekutiny, které převážíte.

CairnsLet ze Sydney do Cairns trvá 3 hodiny. Letiště je malé, takže všechno máte na dohled. Do ubytování jsem jela shuttle busem, cesta mě stála 17 dolarů. Ze školy jsem si zařídila na první měsíc ubytování v share house (AUD 170/týden, jednolůžkový pokoj). Věřím, že najdu ještě něco výhodnějšího, ale zatím bydlím asi 15 minut pěšky od školy a centra ještě se šesti dalšími spolubydlícími z různých koutů světa (Tchaiwan, Austrálie, Švýcarsko, Japonsko a Německo).

První dojmy z tropického ráje jsou víc než pozitivní, Cairns je úžasné místo, počasí je tu teď ideální, je tu zima, což znamená příjemných 25 – 27 stupňů, takže je možné se každý den koupat v Lagoon (velký bazén u moře, kde se schází celé město a turisti). Ovšem pro místí je ještě voda studená, takže si krásně zaplavete v poloprázdném bazénu.

A to, že jsou tu všude kolem neskutečně přátelští a ochotní lidé, se mi potvrdilo hned první den. Vyrazila jsem si na nákup potravin do místního obchodního centra, které mám 5 minut pěšky od domu. Byl už večer, tak si v klidu nakupuji a tedy trochu jsem to neodhadla a měla jsem dost velký nákup. V každé ruce asi 4 tašky a představa, že ještě budu muset s tím dojít domů, mě moc netěšila, ovšem nastal další problém. Ostatní obchody zavírají v půl šesté a tím pádem mi uzavřeli vchod, kterým jsem přišla. To mě trochu vyděsilo – plné ruce tašek, maximálně unavená z letu, venku tma jak v pytli (stmívá se tu už kolem půl šesté a v šest je tu úplná tma:)) a ještě jsem nevěděla kudy vyjít a jak se dostat na zpět. Trochu se mě zmocnila panika, tak jsem tam přišla k hloučku prodavaček, které se zrovna loučily před obchodem, docela se zhrozily, když mě uviděly s tím velkým nákupem a nejprve mi začaly vysvětlovat kudy ven a pak ta jedna mi pomohla s nákupem a autem mě odvezla až před dům. No není Cairns skvělé:)?

Druhý den jsem se vydala na obhlídku školy (začala mi teď v pondělí). Tam se mi dostalo neskutečně milého přivítání. Všichni milí a přátelští včetně ředitele Ueliho, který je opravdu úžasný člověk. Ve škole jsem dostala hned pozvánku na školní party na následující večer. Škola Cairns College of English and Business se nachází přímo v centru jen 5 minut pěšky od Lagoon. Škola má vlastní kavárnu (kde jsou opravdu studentské ceny) i cestovní kancelář, kde máte jako studenti školy slevu na všechny pořádané výlety. I já jsem této příležitosti využila a o tomto víkendu jsem podnikla cestu na Great Barrier Reef (velký korálový útes, asi nejvíce vyhlášená atrakce v této lokalitě), ale o tom Vám napíši, zase v dalším příspěvku:), přeci jen to šnorchlování dnes mi dalo zabrat:).Páček z ráje:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

pobyt v australiiskola v Cairns