Změny u studentských víz do Austrálie 2016!

Zařazeno v Austrálie

Plánuješ vyjet do Austrálie na studentská víza a ještě nevíš o nových podmínkách? Letos v červenci Austrálie pozměnila kritéria pro studentská víza pro snažší a rychlejší vyřízení a Information Planet Ti přináší souhrn všech změn!

 1. 2 kategorie studentských víz
  Dříve se rozlišovalo 8 různých kategorií pro studentská víza, nově se však dělí pouze na 2 – Student Visa a Student Guardian Visa.
 2. Žádosti o víza se budou podávat pouze online
  Pro zjednodušení se nově všechna studentská víza podávají online přes tzv. Immi Account na webových stránkách australského imigračního úřadu.
 3. Poplatky za víza
  Poplatky za studentská víza do Austrálie prozatím zůstávají beze změn, jedná se tedy o částku 550 AUD za hlavního žadatele, 410 AUD pro partnera nad 18 let a 135 AUD pro partnera, kterému ještě nebylo 18 let.
 4. Navýšení finančního krytí
  Pro získání studentských víz musíš ambasádě předložit také informace o finančím krytí, které se od července zvedlo na 1652,5 AUD/měsíc. Také je nutné, aby jsi měl dostatek financí na zpáteční letenku.
 5. Vznik jednotného rámce imigrační rizikovosti
  Každý žadatel o studentské vízum bude posuzován na základě rizikovosti své země a také podle rizikovosti školy, na kterou je v Austrálii přihlášený. Dle australského imigračního úřadu bude až 80 % žádostí spadat do 1. kategorie (viz tabulka), kdy studenti nebudou muset dokládat finanční krytí a úroveň angličtiny. Jelikož je každá žádost posuzována individuálně, ponechává si imigrační úřad právo vyžádat si doplňující dokumenty i v případě, že žádost spadá do zvýhodněné kategorie.Model rizikovosti při podání studentských víz do Austrálie

Jak číst tabulku: škola/země 1 = nejmenší rizikovost, škola/země 2 = střední rizikovost, škola/země 3 = vysoká rizikovost

Stupeň rizikovosti se určuje na základě údajů za posledních 12 měsíců a vychází z počtu zamítnutých víz, zrušených víz a z počtu studentů, kteří překračují platnost svých víz na území Austrálie. Tyto údaje se budou každých 6 měsíců přezkoumávat, tudíž se stupeň rizikovosti může v průběhu času měnit. Další aktualizace je naplánovaná na březen 2017.

Ale co to všechno pro Tebe tedy znamená?

V praxi pro Tebe tyto změny znamenají několik věcí. Díky stupni rizikovosti je důležité, aby sis při vyběru školy dal/a pozor na to, jak kvalitní škola je. Čím kvalitnější škola, tím máš větší pravděpodobnost, že bude zařazena do 1. nebo 2. kategorie. Australský imigrační úřad nově požaduje také podrobnější motivační dopis o tom, proč se chystáš zrovna do Austrálie, jaké máš plány až se vrátíš zpět do České republiky, co Ti studium na australské škole přinese a tak dále. Pro více informací kontaktuj naše specialistky! Zvýšení finančního krytí pro Tebe znamená jen to, že si na své dobrodružství do Austrálie musíš připravit o něco více peněz :-). 

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

prace v IPSuccesfull woman