Univerzita v Anglii, která předčila mé očekávání

Zařazeno v Evropa, Vaše zážitky

Hodně studentů se v dnešní době stále více zajímá o studium v ​​Anglii. Vysoké školy v Anglii patří mezi světovou špičku nejen kvalitou vzdělání, ale také nejmodernějším vybavením škol. A tak, abychom Vám mohli podat ty nejčerstvější informace z první ruky o tom, jaké jsou právě univerzity v Anglii, jsme vyslali Lukáše, ať jich pár navštíví. Zde máte Lukášovy zážitky a dojmy z návštěvy první univerzity. 

DeMontfort University – Leicester

Aula Demontfort univerzita v AngliiJe 8:40 ráno a z autobusového okénka vidím první obrázky probouzejícího se Leicesteru, již v tomto okamžiku chápu, proč je toto město tak oblíbené mezi studenty z celého světa. Cestu lemují malebné viktoriánské domky s malými zahrádkami, kde domácí popíjejí svůj ranní čaj s mlékem, na pouličních lampách či domech jsou hrdě vztyčené vlajky místního fotbalového týmu (mistři 2015/16) a studenti se postupně dopravují na kolech směrem ke svým fakultám.

Demontfort univerzita v AngliiPo příjezdu do centra města zjišťuji, že 30% ze všech budov patří právě univerzitě DeMontfort a proto můžeme rozhodně Leicester kategorizovat jako studentské město. Prvně jsem navštívil fakultu se zaměřením na business a management. V této moderní prosklené budově mají studenti k dispozici velkou relaxační místnost s Fatboys na psaní skupinových prací či samotný odpočinek. Největší chloubou fakulty je však rozhodně místnost pro budoucí burzovní makléře, která připomíná wall street. Po celém obvodu je natažená svítící tabule, která ukazuje aktuální hodnotu akcií světových společností. Studenti pracují na MacBookech a z přední strany třídy vysvětluje učitel na čtyřech plazma obrazovkách hospodářský růst Velké Británie. DeMontfort univerzita AnglieŘekl jsem si, že už mě nepřekvapí asi nic, opak byl však pravdou. O pár minut později navštěvuji fakultu pro Mechanical Engineering, kde studenti zrovna sestrojují vlastní formuli a připravují se na velké závody mezi univerzitami. Na fakultě módy a designu, která má 4 oddělení (outdoor fashion, shoe design, indoor fashion, textilu and fashion), se zase studentky módních oborů akorát připravovali na velkou módní show v Londýně a měl jsem tak možnost vidět budoucí módní návrhářky přímo v akci :)

Závěrem návštěvy DeMontfortu jsem si ještě prohlédl velké sportovní centrum, které studentům nabízí – dvě obrovské sportovní haly, plavecký bazén, posilovnu, zumba centrum či dokonce lezeckou stěnu. Říkám si: ,, wau ti mysleli úplně na všechno „!

A proč studovat právě na této skvělé univerzitě:

  1. DeMontfort patří mezi 25 nejlepších univerzit v Británií, které poskytují mimo akademického vzdělání studentům rovněž kvalitní přípravu do profesního života a v průběhu studia jim pomáhají hledat práci.
  2. Univerzita spolupracuje s více než 150 partnery po celém světe. Studenti tak mají spoustu možností výměnných ERASMUS pobytů, pracovních stáží či uplatnění ve světových firmách a výzkumných centrech.
  3. K předním fakultám této univerzity patří rozhodně Fashion and Textile, Mechanical Engineering, Forensic Criminology

Co by Vás o studiu na univerzitě v Anglii mohlo ještě zajímat, naleznete v příspěvku Studuj ve Velké Británii!

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Australie Perth studium a praceBrexit