Proč studovat ve Švédsku?

Zařazeno v Evropa

Švédsko přináší kromě kvalitních vysokých škol i ohromující přírodu a spoustu mimoškolních aktivit. Pojďme si proto Švédsko přiblížit trochu více.:)

To, že Švédsko patří mezi nejrozvinutější země v Evropě, není žádnou novinkou. Tato země má však mnoho jiných výhod! Jednou z nich je jednoznačně vzdělávací systém, který se v zemích EU zařadil na nejvyšší příčky a dnes konkuruje zemím jako Německo či Švýcarsko.

STUDIUM je podobně jako v sousedním Dánsku ZDARMA a je zaměřeno převážně na praktickou část výuky, kdy se studenti podílejí na projektech reálných firem a společností jako IKEA, IBM, Husqarna či H&M. Výhodou je také práce ve skupinách, kdy se studenti učí teambuildingu už během studia, což je učí toleranci vůči ostatním či přímé komunikací s jinými kulturami. Univerzity mají kvalitní moderní vybavení s interaktivními tabulemi či místnostmi pro odpočinek, kde studenti často zůstávají po vyučování a společně řeší zadání a své projekty.

Problem Based Learning System: Tento vzdělávací modul aplikovalo mnoho vyspělých evropských zemí a díky jeho účinnosti mají studenti často vyšší šance najít zaměstnání hned po ukončení studia. O co vlastně jde? Problem Based Learning v praxi znamená, že studenti dostanou zadání respektive problém z reálného prostředí, např. Jaké marketingové kroky má udělat IKEA pro zvýšení prodeje svých nových židlí? Úkolem studentů je tak samozřejmě poskytnout co nejefektivnější řešení ve formě projektu. Podmínkou však je, aby se na problém podívali z několika hledisek a aplikovali tak každý předmět, který během semestru absolvovali:  Marketing, Účetnictví, komunikace se zákazníkem, Byznys plán, Statistika, Logistika atd. Velkou výhodou tak je schnopnost řešení problémů v praxi namísto memorování pouček a rozsáhlých teorií, které studenti po získání titulu v praxi vůbec nevyužijí.

Lekce probíhají narozdíl od škol v ČR v menších skupinkách (15-25 studentů) a studenti tak mají možnost vstřebat danou látku mnohem rychleji. Učitelé znají jména studentů a hodina probíhá spíš ve formě diskuze.

Proč právě Jönköping?

Přestože Jönköping možná není tak známým městem jako Stockholm či Göteborg, nabízí tohle město mnoho možností. Region Jönköping je jedním z nejrozvinutějších regionů v celém Švédsku a zároveň jedním z největších logistických center v severní Evropě vůbec. Samotné město je 9. největším v celém Švédsku a dnes zde sídlí velké lokální společnosti jako například Husquarna či Liljedahl Group.

Zvládnu studium či financování?

Otázka, kterou nám při schůzce pokládá zřejmě nejvíce studentů. Jak jsme zmínili, velkou výhodou je studium zdarma. Stále však platí, že je lepší odejít s finanční rezervou na alespoň 4 měsíce dopředu. Prvotně budete financovat náklady spojené s bydlením, vybavení do bytu či samotnou kauci. Mnoho studentů a také většina Švédů jezdí do práce či školy na kole, šetří to životní prostředí, vaše zdraví a mimo jiné i náklady na dopravu :)

Studium sice probíhá v angličtině, ale určitě se nemáte čeho obávat. Lektoři jsou na mezinárodní studenty zvyklí a i první semestr je tomu přizpůsoben. Najdete si také mnoho nových kamarádů z různých koutů světa a po krátké době zapomenete na to, že nemluvíte češtinou.

Pro snadnější rozhodování jsme se rozhodli pro Vás připravit TOP důvody proč do Švédska vycestovat:

  • Studium je převážně zaměřeno na praktickou část výuky
  • Studium v ​​Švédsku je ZDARMA!
  • Jönköping leží v samotném srdci Švédska s nádhernou přírodou a mnoha možnostmi na sportovní aktivity
  • Švédi jsou velmi milí a ochotní lidé, kteří rádi poznávají nové kultury
  • Švédsko je rodištěm krásného strohého severského designu a vzniklo zde mnoho světových společností jako např. IKEA, Cheap Monday, THULE či H & M
  • Možnost učit se švédštinu zcela zdarma
  • Mnoho mimoškolních aktivit
  • Samotný Jönköping je jeden z nejrozvinutějších švédských regionů, kde se studenti nalézají zaměstnání v lokálních firmách přímo po ukončení studia
  • Švédsko má své tel. číslo !!! – Od roku 2016 má tato země své vlastní telefonní číslo. V případě, že máte v plánu zemi navštívit nebo rovnou přijít za studiem, můžete na toto číslo zavolat a jeden z dobrovolníků vám o své zemi řekne vše, co vás zajímá od cestovního ruchu až po samotné podmínky vyřizování úředních dokumentů! Rychlý a efektivní servis, co říkáte?:)
DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

australie prednaskaAmsterodam a studium v něm