Studentská půjčka ve Velké Británii i po BREXITU!

Zařazeno v Aktuálně, Evropa

A je to oficiální! Vláda Velké Británie včera (11.10.2016) oznámila, že nadále ve školním roce 2017/2018 bude pro studenty Evropské unie možnost využítí vládní půjčky až ve výši 9 000 GBP na jeden rok studia na jedné z univerzit ve Velké Británii. Pokud tedy začneš studovat na univerzitě následující rok, máš možnost vzít si půjčku na studium, kterou poskytuje vláda Velké Británie, a nárok na tuto půjčku Ti zůstává po celou dobu studia nehledě na to, zda země vystoupí během doby Tvého studia z Evropské unie či nikoli. 

Jak funguje vládní půjčka ve Velké Británii?

Britská vláda poskytuje možnost půjčky na studium v UK všem studentům z Evropské unie, kteří mají zájem o studium na jedné z jejich univerzit. Britský vysokoškolský systém je jedním z nejlepších na světě, a tak se i samotná vláda snaží poskytnout možnost studia pro všechny nehledě na jejich finační situaci. Půjčku můžeš využít jak na financování celého studia, tak na pokrytí části svých životních nákladů.

Jak a kdy musíš půjčku začít splácet?

Výhoda vládní půjčky ve Velké Británii je v tom, že ji po celou dobu studia nesplácíš. Splácet začínáš až 1 rok po ukončení studia s tím, že Tvůj hrubý měsíční příjem musí přesáhnout určitou částku. V Anglii tato částka činí 5 468 GBP. Pokud tedy nezačneš vydělávat více, než je uvedeno, půjčku nesplácíš. Více o tom, jak funguje studentská půjčka najdeš zde.

Do kdy se mohu na univerzitu v UK přihlásit a co vše potřebuji k přihlášce?

Na univerzitu do Velké Británie se můžeš přihlašovat až do 15. ledna 2017 s tím, že spousty škol z naší nabídky Ti nabízí možnost přihlášení i po tomto termínu. K přihlášce budeš potřebovat Tvé maturitní vysvědčení (pokud jsi ještě nematuroval, není problém ho dodat později), výpis známek z celého Tvého středoškolského studia, motivační dopis ve kterém vysvětlíš, proč chceš studovat daný obor, proč sis vybral zrovna Velkou Británii a tak dále. Motivačního dopisu se nemusíš bát, naši specialisté Ti rádi poradí :). Dále potřebuješ doporučení od jednoho z Tvých učitelů či zaměstnavatele, pokud jsi při škole pracoval. Poslední věcí, kterou budeš potřebovat, je doložení o úrovni Tvé angličtiny – nejvhodnější jsou certifikáty CAE anebo IELTS. Pokud certifikát ještě nemáš a nestačíš si ho do 15. ledna obstarat, je to další dokument, který se může bez problému dodat k přihlášce až později.

 

Chceš se dozvědět více o studiu ve Velké Británii či vládní půjčce? Kontaktuj jednoho z našich specialistů v Praze či Brně!

Praha: Veronika De Silvaveronika.desilva@informationplanet.cz, 722 208 130
Brno: Lukáš Jelčlukas.jelc@informationplanet.cz, 602 517 553

 

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Jana-v-sydneywellington_na_mape