Jak jsem odjel studovat angličtinu do Irska

Zařazeno v Evropa, Vaše zážitky

Karel s námi vycestoval na jazykový kurz do Irska a podělil se s námi o své zážitky, které určitě přenesou tamní severskou atmosféru i na Tebe!

Jazykové kurzy v IrskuKdyž jsem se rozhodoval o tomto kurzu a o vaší agentuře, tak jsem samozřejmě četl recenze a komentáře. Byl to jeden ze základních a hlavních argumentů, proč jsem se rozhodl pro vás a tento kurz. Pokud někdo váhá tak, jako já, tak třeba mu tento článek pomůže se správně rozhodnout :-).

V Galway, kde bydlím, jsou příjemní lidé, klid, okolo neskutečně krásná příroda a obrovská jezera, voda je jako křištál. Chodím občas na ryby na jezero nebo na oceán, ale zatím bez úspěchu. Nejsem moc dobrý rybář :-). Mám tady i kolo, a tak jezdím po okolí na výlety.

Bydlím v rodinném domě s 50-ti letým čechem, který tu bydlí už 12 let, a sedli jsme si dobře, což je nejdůležitější. Každý máme svůj pokoj a je tady všechno jako u nás doma.

S časem je to tu opravdu náročné – strašně rychle to tady utíká. Už mám půlku kurzu skoro za sebou. Je to tady parádní, líbí se mi tady čím dál více.

Návštěva parku v Dublinu

Počasí je tady divoké. Chvilku svítí sluníčko, za 15 minut přijde mrak a začne z ničeho nic pršet, a po 10 minutách zase sluníčko. Voda v oceánu je krásně čistá, ale studená – cca 12°C. Zatím jsem vydržel plavat maximálně tak 2 minuty :-).

Škola je super. Překvapil mě přístup učitelů, který se nedá s českými učiteli srovnat. Vše parádně vysvětlí a když vidí, že jim nerozumíte, tak to zopakují třeba i 5krát, klidně i pomocí obrázků na internetu a dalších metod. Dotlačí vás k tomu, abyste to pochopili, a teprve potom se pokračuje dále.

Jsem na jazyk úplný trdlo a velký začátečník, ale už vidím trochu výsledky ;-). Ve škole jsou studenti z celého světa v rozmezí 18-40 let. Ve třídě mám spolužáky z různých zemí – Brazílie, Mexiko, Saudská Arábie, Thajsko, Venezuela, ale i spoustu lidí z Evropy. Je super, že v kolektivu je takový mix, protože alespoň poznám i jiné kultury.

Certificate na jazykové škole v Irsku Se spolužáky chodíme na pláž a často vyrážíme večer do pubu na irské tance a písničky. Hudba na živo vás tady úplně s tou jejich atmosférou pohltí.

O víkendech pracuju na stavbě s tím čechem, se kterým bydlím, a dělám všechno možné, takže si něco vydělám na jídlo a nájem.

Po škole tady zůstávám pracovat a zdokonalovat jazyk. Ještě nevím, na jak dlouho, ani přesně kde. Chtěl bych si najít práci nejlépe v mém oboru – elektronika a energetika.

Pro mě osobně jsou zážitky odsud na celý život. A opravdu se tady vytváří silná přátelství se spolužáky – hlavně na společných výletech a návštěvách v pubech. Už plánuji se spolužáky do budoucna návštěvu jejich zemí (Švýcarsko, Brazílie, Mexiko) a pokud bych tyto země v budoucnu navštívil, mám prý povinnost se zastavit za nimi na návštěvu :-).“

Pokud přemýšlíš o vysoké školy a Irsko Tě po tomto článku zaujalo, máme pro Tebe článek, kde se dozvíš jak fungují vysoké školy právě ve Velké Británii!

Recent Posts

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

prace v australiiAustralie Perth studium a prace