Studium v Anglii po BREXITU

Zařazeno v Evropa

BrexitMohu se přihlásit ke studiu na univerzitu v Británii? Mohu v Anglii při studiu i nadále pracovat? Mám stále nárok na studentskou půjčku od britské vlády? Toto je jen krátký výčet těch nejčastějších otázek, se kterými se na nás obracíte poté, co Velká Británie v nedávném referendu rozhodla o vystoupení z EU.

Hned na začátku Vás můžeme uklidnit, že se v blízké době pro české studenty nic měnit nebude.

To, že se Británie rozhodla opustit EU, nijak neovlivní současné přihlášky ke studiu s nástupem v září 2016. Zástupci našich partnerských škol v Anglii nás informovali, že ani výhodný systém půjček se v blízké budoucnosti měnit nebude. Zůstane nastaven právě tak, jako byl před referendem, než britská vláda rozhodne jinak. Dokonce i výše školného by měla zůstat na stejné úrovni. Studenti z EU totiž platí stejné školné jako samotní Britové. Naopak studenti nečlenských států platí podstatně vyšší školné. Všechny naše partnerské univerzity v Británii nadále vítají přihlášky ke studiu od členů EU.

Další pozitivní informací je i fakt, že jako občani EU můžete v Anglii při studiu stále pracovat.

Toto je souhrn těch nejčerstvějších informací po referendu. Budeme sledovat kroky britské vlády a informovat Vás o jakýchkoli změnách v oblasti studia v Anglii.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Studium na vysoke skole v evropevolne-pracovni-pozice