Studuj ve Velké Británii! Do budoucna máš vyhráno.

Zařazeno v Evropa

studium na vysoke skole v anglii

.

Chtěl bys studovat na univerzitě v zahraničí, ale neumíš vybrat tu správnou destinaci? A co třeba Velká Británie? Britské univerzity totiž každoročně obsazují nejvyšší příčky v seznamech nejlepších univerzit světa. Celkově se britský vzdělávací systém považuje za jeden z nejkvalitnějších. V našem článku ti dáme pár důvodů, proč si vybrat právě Velkou Británii a doufáme, že ti pomůžou při tvém rozhodování.

 

.
Přihlášky na univerzity ve Velké Británii

Několik studentů si při vyslovení pojmu studium v zahraničí“ představí množství komplikací, zařizování, a administrace. Opak je však pravdou! Možná budeš muset posílat více dokumentů než na české univerzity, ale rozhodně se ničeho nemusíš bát. Britské univerzity od tebe budou vyžadovat známky ze střední školy, doklad o úrovni angličtiny, maturitní vysvědčení a tzv. personal statement – to nezní nijak komplikovaně, ne?  Navíc ti naši specialisté s napsáním presonal statment pomůžou.

Nemáš samé jedničky?

Na rozdíl od škol v České republice se univerzity ve Velké Británii nedívají pouze na známky během přijímacího procesu. Samozřejmě bys také měl mít angličtinu na dostačující úrovni. Pro britské univerzity je ale dost podstatná tvá motivace. To znamená, že pokud máš trošku horší známky, ale jsi odhodlaný a motivovaný a dobře to všechno popíšeš v tvém personal statement“, tak máš taky velikou šanci, se na jednu z nich dostat. Pokud máš ještě i jiné zkušenosti ( např. práce, kurzy, certifikáty, studium jazyka v zahraničí ), může ti to oproti jiným uchazečům ve výběrovém procesu výrazně přilepšit.

Proč Velká Británie?

Při položení otázky, čím se odlišuje toto studium od univerzit v ČR, máme pro tebe hned několik důvodů, proč si vybrat právě Velkou Británii.

  • Nejlepší univerzity na světě – Ano, je tomu tak! Velká Británie si již několik let drží pozici s nejlepším vysokoškolským vzdělávacím systémem na světě! Ukončením jedné z univerzit v Anglii tak získáš obrovskou přidanou hodnotu, kterou zohlední určitě každý zaměstnavatel.
  • Uplatnění po skončení školy – 92% absolventů UK univerzit do 6 měsíců úspěšně nalezne zaměstnání v daném oboru.
  • Získání kontaktů – Jedna z největších výhod studia v zahraničí jsou určitě kontakty. Mimo toho, že získáš kamarády z celého světa, se můžeš také seznámit s řediteli a manažéry velkých firem, kteří chodí na tyto univerzity často přednášet.
  • Zlepšení jazyka – Studium stále zvažuješ, ale obáváš se jazykové bariéry? Rozhodně nemusíš! Stejně jako ty, přicházejí na školu studenti z celého světa se stejnými obavami a s přibližně stejnou jazykovou úrovní. Pokud tě škola vybere, znamená to, že tvoje angličtina splňuje požadavky. Učitelé samozřejmě počítají s tím, že se ze začátku musíš oťukat a pokud něčemu nebudeš rozumět, rádi ti to vysvětlí. Ani se nenaděješ a budeš v angličtině i přemýšlet :)
  • Zajímavé studijní obory– Studium v ​​UK nabízí řadu zajímavých studijních oborů a studenti často netuší co si vybrat. V tomhle  případě bychom doporučili projít si sylaby jednotlivých oborů, kde uvidíš všechny předměty, které bys studoval. Takhle pro tebe bude možná snažší vybrat si, co by tě bavilo. Také ale nezapomínej na budoucnost  a na tvoje možné uplatnění s daným oborem.

Obavy

  • Odloučení od rodiny, známých, kamarádů – Ano, je pravdou že se najednou ocitneš sám mimo domov. Nikdo za tebe nic nevyřídí, nikdo ti práci nenajde, nikdo jiný ti nezaloží účet – ano, všechno, co potřebuješ si budeš muset zařídit sám. To je ale to, co tě naučí seběstačnosti a nezávislosti. To je to, o čem je život v zahraničí. Naučíš se spoléhat na sebe, naučíš se samostatnosti a dospěješ :)
  • Dálka –  Ano, bude se ti stýskat po rodině, po kamarádech, dokonce i po jídle. V dnešní době internetu ale většinu z nich vyřešíš Skypem. Kdyby to nestačilo tak mezi Českem a Velkou Británii léta spousta low-costových letů a za hodinku či dvě jsi doma. Co se týče jídla, tak stačí najít polské potraviny a máš vyhráno:)
  • Finance – Je pravdou, že ceny v Británii jsou oproti ČR přibližně o 30% vyšší, to platí ale i u platů. Jako student z EU můžeš pracovat neomezeně, ale nedoporučovali bychom více než 20 hodin týdně během semestru. Existuje množství nabídek na práci v barech, restauracích, hotelích. Záleží jenom na tvé šikovnosti jakou práci si najdeš a jak rychle. Studium je sice placené, ale jako občan EU máš nárok na studentskou půjčku, která ti pokryje veškeré studijní poplatky. O tom, jak je půjčka výhodná naleznete v článku Jak financovat školné na univerzitě ve Velké Británii.  
DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY
Showing 2 comments
pingbacks / trackbacks

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Studenti na výměnném pobytuaustralie prednaska