Klára o studiu a životě v Calgary

Zařazeno v Kanada, Vaše zážitky

klaraKlára strávila 6 měsíců v Calgary v rámci programu Study&Work na naší partnerské škole SOL. Jak se jí tam líbilo a je kanadská zima opravdu tak krutá, jak se říká? To vše a mnohem více se dozvíte v následujícím příspěvku od Kláry.

Do Kanady jsem se vydala zejména s cílem zlepšit si angličtinu.  Líbil se mi program Study&Work, který umožňoval spojit studium s prací. Rozhodla jsem se pro Calgary, jelikož jsem slyšela, že díky nižší koncentraci cizinců než například ve Vancouveru je zde snazší najít práci a to i lépe placenou. Což se mi taky potvrdilo. Práci se mi podařilo najít opravdu rychle a celkem bez problémů. Výhodou bylo určitě to, že jsem od začátku hledala práci v pohostinství – takových prací se nabízí nejvíc a já jsem už navíc měla nějaké  zkušenosti z ČR.  Osvědčila se mi kombinace rozesílání CV, odpovídání na emaily a osobních návštěv.  Na hledání (nejen) práce můžu také doporučit webové stránky www.kijiji.ca.

V Calgary má člověk možnost zažít takovou tu pravou Kanadu s kovboji a rodeem :-) V létě jsou tam skvělé možnosti na přírodní vyžití (túry, kempování, rafty). Letní počasí je hodně podobné tomu našemu. V zimě se jezdí lyžovat do Rocky Mountains, je to asi jen hodinka cesty. V Calgery se ale připravte na pořádnou zimu. Já zažila teploty okolo -35 stupňů, ale navzdory tomu mrazu spousty sněhu.

Trochu mi vadilo, že v Calgary nebylo moc kulturního vyžití, ve srovnání s Vancouverem nebo Torontem je to přeci jen menší město. Nemůžu také úplně pochválit místní MHD, zejména ve srovnání s tím, na co jsme zvyklí z ČR. Kanaďani ale nikam nespěchají, tak jsem si na to musela taky zvyknout. Na Kanadě mě překvapila neuvěřitelná pohoda lidí a celková nálada ve společnosti. Je to už skoro klišé, že v Kanadě jsou na sebe lidé milí a příjemní, ale podle mě je to opravdu ten největší rozdíl od ČR.

Na škole se mi líbil zejména přístup učitelů a zaměstnanců školy. Všichni byli velice přátelští a vstřícní.  Praktikovala se tam taková “škola hrou” – o nějakém biflování slovíček nemohla být ani řeč. Měla jsem spolužáky z celého světa a bylo striktně zakázané mluvit ve škole jinak než anglicky. Myslím, že to hodně pomohlo navázání kontaktů mezi jednotlivými národnostmi.  Bezvadná byla také možnost vybrat si odpolední volitelné předměty – mohla jsem se tak dozvědět třeba něco o kanadské kultuře nebo anglické literatuře.

Tímto chci moc poděkovat týmu Information Planet Czech Republic, speciálně pak skvělé Petře Hupákové, která to se mnou neměla úplně jednoduché, Děkuji za trpělivost, ochotu a pomoc během celého procesu – od počátečního výběru školy až po závěrečný odjezd do Calgary. Její podpora v průběhu celého zařizovaní byla k nezaplacení. Ještě jednou děkujiiiii! :-)

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

vr3australian money in jeans pocket