V campervanech napříč Severním ostrovem Nového Zélandu 2

Zařazeno v Nový Zéland, Vaše zážitky

Tak už Vás nebudeme déle napínat. Poprosili jsme naší blogerku Nikol, aby se s Vámi podělila o její další zážitky z nezapomenutelného cestování po severním ostrově Nového Zélandu. 

bungee jump na Novem ZelanduRáda bych začala trochou adrenalinu.  Na jezero Taupo mají tři z nás extra vzpomínky. Skočit si bungee jump nad řekou Waikato chce odvahu a touhu zažít něco extra. Zážitek, na který se nezapomíná.

Vodopády Huka Falls a jezera Taupo jsme navštívli, když jsme směřovali do Národního parku Tongariro. Jezero Taupo je mimochodem největší jezero NZ a považuje se za “spící vulkán”. Naštěstí spal i po dobu našeho pobytu.

Track po Novem ZelanduDalší den na nás čekal 19,5 km dlouhý přechod přes pohoří Tongariro (Tongariro Alping Crossing), jeden z nejhezčích treků, rozhodně jedno z „MUST“ při cestě na NZ. To jsme ale ještě netušili, jak otestuje naše outdoorové vybavení. Zima, teplota padla na 4°C, vítr a déšť. Pár statečných z nás se ale i přesto vyšplhalo na “Horu Osudu”…Nadšenci Pána Prstenů ví, o jak významný moment se jedná.:-)

cestování po novém zélandu“Waitomo Glow Worm Caves“, neboli jeskyně se svítícími červy nebo jak moc černý je černý písek na “Black sand beaches” na pobřeží mezi Taranaki a nejsevernějším cípu Cape Rēinga, kam podle maorské kultury putují  všechny duše zemřelých? Vydejte se tohle a mnohem více prozkoumat na Nový Zéland na vlastní pěst. Z Austrálie to máte doslova co by kamenem dohodil!!!

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

zahranicni stazstaz-v-australii