Na Nový Zéland i bez Working Holiday

Získat roční pracovní víza na Nový Zéland v rámci Working Holiday víz je snem mnoha z vás. Tento sen se letos stal skutečností pro 1200 šťastlivců. Co ale ti, kterým víza utekla jen o pár minut? Máme pro vás alternativu, která není vůbec špatná a díky ní si můžete pobyt na Zélandu i trochu protáhnout. Zažádat o WH můžete totiž i příští rok rovnou ze Zélandu.

 
novy zeland studium a prace
V podobné situaci loni byla i Lenka, které WH nevyšla, ale nenechala se tím odradit a vzít si svůj dlouholetý sen – zkusit život na Novém Zélandu. Mnoho lidí neví, že Nový Zéland patří mezi hrstku zemí, kde získáváš pracovní povolení při studiu. S Lenkou jsme se párkrát sešly a vymyslely tzv. náhradní plán, díky kterému se na Nový Zéland podívala a plánuje tam zůstat o trochu déle, protože jí letos vyšla i WH:)

Lenka a její studijně-pracovní pobyt na Novém Zélandu

novy zeland studium a prace,,Na Nový Zéland mě to táhlo snad odjakživa, ale teprve loni jsem zažádala o WH a ani jsem nepočítala s tím, že to vyjít nemusí, už jsem byla nastavená na to, že prostě odjíždím směr protinožci. O to bylo větší zklamání, když jsem se do kvóty nedostala, ale řekla jsem si, že to nevzdám. Navštívila jsem pár agentur, ale nakonec skončila u Information Planet, protože pouze tam jsem měla pocit, že mou situaci mají opravdu zájem řešit a pomoci mi. Navrhli mi studijně-pracovní program, během kterého jsem měla zároveň možnost pracovat a cestovat. Vybírali jsme z různých škol a oborů, protože jsem si říkala, že když už mám do studia investovat, tak ať to stojí za to, protože věřím, že se mi to vrátí. Dnes jsem za toto rozhodnutí hrozně ráda, protože si mnohem více věřím v angličtině, mám skvělé spolužáky z celého světa a díky jednomu z nich i dobrou práci v kavárně. Během studia mohu pracovat 20h týdně, ale na pokrytí životních nákladů mi to stačí. Setkala jsem se s pár Čechy, kteří tu jsou na WH vízech a tak trochu si stěžují na to, že angličtinu moc nepoužívají, protože se převážně kamarádí s dalšími Čechy. Zároveň i s tou prací je to těžší, když moc neovládají jazyk. To mě ještě více utvrzuje v tom, že jsem udělala dobře.

Zeland bez WHŽiji v Aucklandu a jsem tu opravdu spokojená. Věřte mi, že asi neexistuje rozmanitější země, než Nový Zéland. Jestli jste milovníci sportů, tak se tu vyřádíte. Zkusit tu můžete cokoli od pěší turistiky přes horolezectví, kanoistiku, rugby, jachting, bungee-jumping nebo paraglading. Na bungee-jumping se teprve chystám, ale bez tohoto zážitku ze Zélandu neodjedu:)

Protože by se mi líbilo tu být trochu déle, tak jsem se rozhodla zkusit WH i letos a ono to vyšlo!!! Takže se mi ten můj pobyt tady trochu prodlouží. Škola mi končí za měsíc, budu mít nějaký čas na cestování a pak nastupuji rovnou na WH víza a tím získávám plné pracovní povolení. Díky mé úrovni angličtiny se opravdu nebojím, že si najdu nějakou dobrou práci. Už teď vím, že to mé studium na škole EDENZ nebyly vyhozené měsíce, ale že teď budu mít možnost to zúročit.

Pokud vám nevyšla WH, tak nezoufejte stejně jako já a prostě si za tím snem jděte. Existuje spousta alternativ, o kterých třeba ani nevíte.“

.

Studijně-pracovní pobyty na Novém Zélandu stojí trochu ve stínu ostatních zemí jako je Velká Británie, USA, Kanada a Austrálie. Přitom Nový Zéland nabízí spousty výhod ve srovnání s těmito zeměmi:

  • nižší životní náklady
  • levnější školné
  • celoročně příznivé klima

Chci pracovat!

Na Novém Zélandu si najde práci opravdu každý, stačí jen chtít:) Ke studiu automaticky získáváte pracovní povolení na 20h/týden.

O jaké práce na Novém Zélandu není nouze?

  • Sezónní práce: můžeš najít práci v ovocných sadech, vinicích…nejen v období sklizně.
  • Cestovní ruch, pohostinství, hotelnictví: největší novozélandská města jsou plná turistů a tudíž i hotelů, penzionů a také kaváren a restaurací, které nabízí spousty pracovních příležitostí.
  • Lyžařská střediska: Máš rád sníh a k tomu zimní sporty, zkus si najít práci v jednom z novozélanských lyžařských středisek.

V začátcích počítej raději s hodinovou mzdou 15,25 NZD, což je minimální mzda, ale není neobvyklé si najít i lépe placenou práci.

Chci i studovat!

Na Novém Zélandu můžeš studovat:

  • Jazykový kurz
  • Odborný kurz (nejčastěji business, cestovní ruch, pohostinství)
  • Univerzitu

Jestli i Tobě nevyšla Working Holiday víza na Nový Zéland, rádi Ti pomůžeme s alternativním plánem. Nečekej a kontaktuj naši specialistku Petru, která krásám Nového Zélandu sama propadla. petra.hupakova@informationplanet.cz

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Working Holiday na Novem ZelanduSurfing v Perthu