Šimon Hudler: Za angličtinou na Nový Zéland

Domů / Nový Zéland / Šimon Hudler: Za angličtinou na Nový Zéland

Šimon Hudler: Za angličtinou na Nový Zéland

Zařazeno v Nový Zéland, Vaše zážitky

Novy zeland studiumŠimon Hudler si s námi odjel na Nový Zéland vypilovat angličtinu. Vrátil se po půl roce s cambridgským certifikátem FCE a spoustou nezapomenutelných zážitků. Své postřehy vám shrnul do tohoto příspěvku.

Na Zéland jsem odjel s hlavním cílem zlepšit si angličtinu. Odjížděl jsem s úrovní angličtiny low upper intermediate, po půl roce jsem se dostal až do advanced a studium završil né úplně jednoduchou zkouškou FCE. Do školy jsem chodil pět dní v týdnu od 9 do 15h, takže jsem tam trávil podstatnou část dne. Výuka nebyla nijak zvlášť náročná, jen vám doporučuji nebát se mluvit, i když víte, že děláte dost chyb. Hodně mi pomohlo to, že jsem byl nucen angličtinu používat denně, celých 13 týdnů jsem byl jediný Čech ve škole a už jen na zbylé 4 týdny přiletěla další Češka.

Po mém příjezdu jsem trochu bojoval s časovým posunem, ale už po pěti dnech jsem s 12-ti hodinovým rozdílem neměl sebemenší problém.

V Queenstownu máte spoustu možností, co dělat ve volném čase. Věřte mi, že nudit se tu opravdu nebudete. Po škole jsem si buď zašel zaplavat, vyrazil někam na kole nebo na longboardu. Každému bych doporučil zkusit si bungeejumping nebo skydiving. To jsou takové zážitky, na které se prostě nezapomíná, a navíc Nový Zéland je jedničkou na světě v bungee jumping. Což je o důvod víc, proč nesmíte ze Zélandu odjet bez tohoto zážitku. Hodně jsem si také oblíbil místní národní parky, ta příroda je naprosto úžasná.

Životní náklady na Zélandu jsou poměrně vysoké, s ČR se nedají porovnávat. Najít si tu práci je skoro nutností. S hledáním práce jsem neměl problém. Spolužákova rodina má restauraci ve městě, takže práci jsem si našel cca za 5 týdnů. Jinak každé úterý vychází místní bulletin, kde je nabízeno hodně pracovních míst, takže doporučuji pravidelně sledovat, nějaká ta prácička pro vás se tam jistě objeví. Jakmile jsem si našel práci, hned jsem si ten Zéland začal užívat mnohem více, už totiž nemusíte řešit každý dolar:)

Novy ZelandTrochu mě na Queenstownu překvapilo počasí. Meteorologickým stanicím se tu moc věřit nedá. Počasí se tu mění neuvěřitelně rychle. Prší tu o trochu více než u nás. V létě si užijete příjemných 25, ale v zimě se připravte na silnější vítr a teploty pod nulou – Queenstown je koneckonců přes zimu vyhlášené lyžařské středisko.

Doufám, že se na Zéland ještě jednou vrátím. Jsou tam ti nejhodnější lidé, jaké jsem kdy potkal, ta nejkrásnější příroda a zároveň je to dostatečně daleko od ČR:) Tím, že se na vás všichni okolo smějí, vás úplně nakazí. Takže neváhejte a vyražte za dobrodužstvím na Nový Zéland!!!

Přemýšlíte, že byste na Nový Zéland také vyrazili? S čímkoli se můžete obrátit na naši specialistku na Nový Zéland Péťu Hupákovou.

 

 

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

australské žabkyzahranicni staz