Bára a její čerstvé zážitky ze Sydney

Zařazeno v Vaše zážitky

photo (1)Máme pro vás čerstvé zážitky ze Sydney od naší klientky Báry, která s námi odjela v květnu tohoto roku a hned se do Austrálie zamilovala. Bára studuje business na škole Bridge Business College v Sydney. Zatím má naplánované kurzy na 2 a půl roku, tak uvidíme, jak se jí po takové době bude chtít domů… :-)

Pro Austrálii jsem se rozhodla hlavně proto, že je tu teplo, že je to daleko, takže se při prvním neúspěchu nebo stýskání nemůžete vrátit a taky proto, že tu mám kamarádku, takže začátky byly trochu jednodušší. A jestli mě na Austrálii něco překvapilo? Dá se říct, že mě překvapilo všechno a nic. Byla jsem dobře informovaná jak od Information Planet, tak od kamarádky, ale na vlastní kůži je to přece jen jiné. Aklimatizace byla obtížná jen z hlediska posunu času, první týden jsem nemohla vůbec spát. Ale jinak jsem se sžila s prostředím celkem rychle.

Než jsem vycestovala, moje úroveň angličtiny byla mírně pokročilá. AJ jsem se učila od malička, ale ve škole v ČR je to úplně o něčem jiném než realita s rodilými mluvčími. Takže na začátku jsem vůbec nerozuměla, ale už se to zlepšuje. Studium není náročné, je to spíš o povinnosti chodit do školy a splnit nějaké požadavky. Chodím do školy v pondělí celý den a úterý večer. Takže času je dost. Třída je podobná jako počítačová učebna v ČR – lavice, židle, computery a tabule. Ve třídě jsem jediná češka a vetšinou i jediná běloška.

Můj bežný den vypadá tak, že vstanu, jdu ven, pokoukám po městě nebo se potloukám po pláži a jdu do práce. Většinou pracuju od 12 hod do večera nebo od 17 do půlnoci. Volný čas trávím většinou s kamarádkami, které tu jsou už delší dobu.  Žádnému serfování jsem nepropadla.  😀

Nebylo pro mě težké sehnat práci, protože má kamarádka, která je tu už tři roky, mi se vším pomohla. Pracuju v hospitality, mám hotelovku, takže zkušeností dost. Je to samozřejmě jiné, ale člověk se do toho rychle dostane.

Náklady na ubytování jsou vysoké, pokud se vyžaduje luxus mít pokoj sám pro sebe. Já sdílím pokoj s dvěma holkama, takže se to dá. Platím 150 dolarů za týden. Doprava mě stojí 40 dolarů na dva týdny, strava tak 20-50 dolarů za týden, podle toho, jestli jdeme jíst někam ven. Pracuju v restauraci, takže obědy mám většinou tam. A i nákupy si dělíme, takže se to dá. Volný čas samozřejmě něco stojí, pokud nechci sedět doma na gauči.

Tímto bych také chtěla vyjádřit své velké díky celému týmu Information Planet. Služby, které poskytujete jsou vynikající, perfetní a skvělé! S Luckou Vokounovou jsem byla neustále v kontaktu. Se vším mi poradila a byla moc ochotná a neprotestovala, když jsem jí volala třeba třikrát denně.

A co bych vzkázala vám, kteří třeba ještě váháte?Hlavně se nebát a prostě to zkusit. Není co ztratit a určitě je to zážitek a zkušenost!

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

let-collagepocasi2